NAS do torrentów za ok 550zł

CC81

Entry Technician
Q Associate
3 Styczeń 2017
37
3
8
43
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
100 Mbps
Witam. Poszukuję NASa, który głównie będzie mi służył do seedowania/ściągania sporej ilości torrentów - ok.2TB. Czy w moim budżecie dostanę coś sensownego? Znalazłem model TS-228, ale nie wiem czy poradzi sobie z taką ilością plików bez restartów i zamulania?
 
Jeśli tylko do Torrentów i będziesz korzystał z oficjalnych paczek od Qnapa. To wszystko powinno Ci działać bez najmniejszych przeszkód.

Powinien Ci działać podstawowy program do torrentów i chyba transmission na tym odpalisz.

Nie zadziała Ci rTorrent.
 
Ten podstawowy program do torrentów to jaki to klient jest? Jakieś Transmission? Głównie ściąganie/wysyłanie plików torrent mnie interesuje na tym sprzęcie i czasami obejrzenie jakiegoś filmu przez LAN.
 
Orginalny klient Download Staition (aplikacja qnap-a) jest zakazany na wszystkich elitarnych prywatnych trakererach. Pozostaje transmission I rtorrent.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Sad
Reakcje: 1 osoba
Orginalny klient Download Staition (aplikacja qnap-a) jest zakazany na wszystkich elitarnych prywatnych trakererach. Pozostaje transmission I rtorrent.

Właśnie o to chodzi, że ten klient jest zbanowany na większości trackerów. Dlatego muszę wgrać czyste Transmission. Nie będzie problemu z instalacją Transmission i późniejszym seedowaniem/wysyłaniem na tym serwerze co chcę kupić?
 
Transmission jest supportowana aplikacja qnapa dostepna w App Center. Wiec nie bedzie problemu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mam jeszcze pytanie w sprawie dysku twardego. Mam już od dawna kupiony dysk Toshiba E300 3Tb. Niestety nie ma go na liście kompatybilności z tym serwerem. Czy to oznacza, że nie zadziała ten dysk?
 
Mam jeszcze pytanie w sprawie dysku twardego. Mam już od dawna kupiony dysk Toshiba E300 3Tb. Niestety nie ma go na liście kompatybilności z tym serwerem. Czy to oznacza, że nie zadziała ten dysk?
Nie znaczy, że nie będzie działać. Znaczy tyle, że nie przeszedł testów zgodności więc mogą (ale wcale nie muszą) istnieć aspekty jego współpracy z NAS-em, które wykażą jakieś problemy. Zazwyczaj dotyczą współpracy np. w RAID i tym podobne. Chodzi o to że jeśli wystąpią to nie ma podstaw do jakichkolwiek reklamacji z tego tytułu.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Weź też pod uwagę, że nie jest to dysk przeznaczony do stosowania w NAS'ach. Jest to energooszczędny dysk desktopowy.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Weź też pod uwagę, że nie jest to dysk przeznaczony do stosowania w NAS'ach. Jest to energooszczędny dysk desktopowy.

Wiem o tym. Szukałem dysku energooszczędnego i cichego do komputera, ale niestety został tylko dysk :) Zastosowanie takiego dysku w NASie chyba nie będzie miało jakichś negatywnych skutków poza mniejszym zużyciem energii? Może sprzedać ten dysk i wybrać coś dedykowanego do NASów? Jest sens?
 
Wiem o tym. Szukałem dysku energooszczędnego i cichego do komputera, ale niestety został tylko dysk :) Zastosowanie takiego dysku w NASie chyba nie będzie miało jakichś negatywnych skutków poza mniejszym zużyciem energii? Może sprzedać ten dysk i wybrać coś dedykowanego do NASów? Jest sens?
Biorąc pod uwagę sprzęt o jakim piszesz i rodzaj zastosowania, to sądzę, że w zasadzie jest to bez znaczenia. Przy rozsądnej konfiguracji trybu pracy jedyna niedogodność jaka może Cię spotkać to krótsza (lub znacznie krótsza) żywotność HDD. Oczywiście jeśli to możliwe, to polecam bezapelacyjnie dysk dedykowany do NASa.
 
NAS raczej nie będzie chodził 24/7. Podejrzewam, że ok 12 godzin dziennie to raczej max.
 
To powiedz jaki jest sens kupować Nasa który ma chodzić tylko 12godzin ? Nas-y są stworzone do pracy 24h i są bardzo energooszczędne. Tak jak kolega wyżej napisał przestań się tak tym przejmować jak my być tylko do torentow to trzymaj go podpiętego pod sieć 24h i jak padnie dysk to padnie :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
To powiedz jaki jest sens kupować Nasa który ma chodzić tylko 12godzin ?
Owszem jest tyle powodów ile zalet takiego rozwiązania. Cisza, energoosczędność, rozmiar, stabilność etc..... Wszystko zależy od potrzeb. Należy pamiętać, że producent też to przewidział i udostępnił harmonogram zasilania. Praca 24/7 to jedna z zalet tego rozwiązania a nie wymóg, tym bardziej w środowisku domowym.
 
To QNAP w swojej aplikacji/nakładce Download Station używa innej wersji Transmisson niż S?
Pytam, bo Download Station od Syno rozpoznawany jest jako Transmission 2.84 (lub 2.82, nie pamiętam), który na trackerach raczej banowany nie jest. Jak ktoś nie potrzebuje zaawansowanego zarządzania torrentami, to nie musi instalować niczego dodatkowego. Wystarczy mu to, co dostarcza producent.
 
Qnap Downlad Station używa innego klienta niż Transmission jako programu bazowego, dokładnie nie wiem co to za program ( za używanie tego klienta automatyczny ban na AHD, BTN, PTP z tego co się orientuje ). Qnap i S maja swoje plusy i minusy i tu się zgodzi ze mną pewnie wiele użytkowników ze Download Station Qnap-a nie należy do najlepszych aplikacji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba