Pomoc NAS i rozłączanie z TV Samsung

marcin labrenc

Nowy użytkownik
Noobie
21 Sierpień 2019
4
1
3
48
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Witam

Kupiłem jakieś dwa tygodnie temu NAS TS-453Be, poradziłem sobie z instalacją choć orłem komputerowym nie jestem :)
Mam zdaje się mały problem, jeśli puszczę na telewizorze film z NASa to telewizor wyłącza połączenie z NASem.
Czy coś że ustawiłem?

Telewizor Samsung serii 7000, połączenie z NAS 1 Gbit.

Pozdrawiam
Marcin

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0993
Model serwera: QNAP TS-453Be
 
Cześć
Też mam TV z serii KS7000 - Samsung SUHD
Ja używam aplikacji PLEX do oglądania filmów z NAS i ewentualnie DLNA, telewizor i QNAP są połączone kablami RJ45 do Routera
i pracują w tej same podsieci.


Cześć a na PLEX nie zrywa Ci połączenia?

Pozdrawiam
Marcin
 
@marcin labrenc
W poprzednim NAS z Seagate Personal Cloud czasami mi się zdarzał bufor i zerwanie połączenia ale to były bardzo sporadyczne wypadki
Aktualnie od jakiegoś tygodnia używam QNAP i Plex na Samsungu działa znakomicie

@pigers
Kolega się oczywiście pomylił zapewne z routera ma wyjście 1GB, a TV rzeczywiście ma kartę 100Mbit ale to w zupełności wystarczy nawet do 4K
choć kiedyś miałem buforowanie przy transmisji 50Mbit i to po kablu
 
@pigers
Kolega się oczywiście pomylił zapewne z routera ma wyjście 1GB, a TV rzeczywiście ma kartę 100Mbit ale to w zupełności wystarczy nawet do 4K
choć kiedyś miałem buforowanie przy transmisji 50Mbit i to po kablu

Dokładnie, jednak z tą różnicą że się nie pomyliłem po prostu jestem laikiem w tym temacie i nie wiem jaką "szybkość" ma telewizor :)
Zainstalowałem Plex i poczekam az sie utworza biblioteki i dam znac :)

Pozdrawiam
Marcin
 
Oczywiście Plex też musisz zainstalować na Samsungu w menu APP
i dla ułatwienia w Plex ustaw sobie autologowanie żebyś nie musiał co chwila się logować do niego

Pozdrawiam


O dziekuje bo właśnie kombinowałem dlaczego w menu urządzeń telewizor widzi Plexa, a nie widzi filmów z gopro.
Już zainstalowałem, dam znać czy QNAP się nie rozłączy z Samsungiem.


Marcin

Edit:


Witam jeszcze raz.

Aplikacja Plex działa wyśmienicie z Tv Samsung i nie powoduje rozłączenia z telewizorem.
Pozdrawiam
Dziękuję Piotrze.
 
Oczywiście Plex też musisz zainstalować na Samsungu w menu APP
i dla ułatwienia w Plex ustaw sobie autologowanie żebyś nie musiał co chwila się logować do niego

Pozdrawiam


O dziekuje bo właśnie kombinowałem dlaczego w menu urządzeń telewizor widzi Plexa, a nie widzi filmów z gopro.
Już zainstalowałem, dam znać czy QNAP się nie rozłączy z Samsungiem.


Marcin

Edit:


Witam jeszcze raz.

Aplikacja Plex działa wyśmienicie z Tv Samsung i nie powoduje rozłączenia z telewizorem.
Pozdrawiam
Dziękuję Piotrze.

You're welcome :)
 
Witam, tematów dużo mętlik w głowie ale od czegoś trzeba zacząć. Klika lat użytkowałem ts-212 maszynka chodziła ekstra, aż w pewnym momencie przy wyłączeniu prądu dokonał żywota. Jeden dysk utracony ;(. w między czasie przez przypadek trafił do mnie nas Buffalo linkstation 420d i w zasadzie wszystko jest ok oprócz korzystania z multimediów przez dlna na TV i PS3. Polega to na tym, że filmiki przegrywane ze smartphona (android) w mp4 do serwera zapisywane są jako plik audio co powoduje, że mój TV i PS3 nie mogą go odczytać. Jeżeli chodzi o komputer to nie ma problemu, ten podział na video i music widzę tylko w tych urządzeniach.

Pozdrawiam
 
Qnap działał bez problemu ale "odszedł" jak wcześniej pisałem ten problem występuje w Buffalu a TV to LG.

To co na moje Januszowe :) doświadczenie udało mi się sprawdzić to:
1. Plik video przegrany ze smartphona (android) na pendraiva i podłączony bezpośrednio do TV - TV rozpoznaje plik
2. Plik video przegrany ze smartphona (android) przegrany na NAS "automatycznie" zapisuje się jako plik audio (dlna)- TV nie może rozpoznać pliku
3. Filmik z YouTube przekonwertorowany do mp4 przegrany na NAS zapisał się jako video (dlna)- TV rozpoznaje plik
 
a i jeszcze jedna próba:
1. Plik video przegrany ze smartphona (iphona) przegrany na NAS "automatycznie" zapisuje się jako plik audio (dlna)- TV rozpoznaje plik, czyli wychodzi na to że problem jest z androidem

ale pogrzebanie w oprogramowaniu układowym NAS-a (tu jestem za krótki) czy jego ustawieniach
dzięki za info chyba jednak wrócę do qnapa