NAS+ NUC, a może NAS bez NUC'a?

eeMeeM

Entry Technician
Q Associate
1 Styczeń 2018
37
2
8
P-ń
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Posiadam obecnie leciwego TS-210 + Intel NUC w tandemie. NAS służy mi jako magazyn plików multimedialnych i prywatnych fotek itd. Od lat korzystam z PLEXA, który stoi na NUC'u i tylko korzysta z podpiętych dysków. Jak się ostatnio okazało mimo tego,że ma i3 to ma bardzo duże problemy żeby odpalić materiał w 4K. TO dało mi do myślenia. Z tego co widzę na liście rekomendowanych urządzeń Plex'a to praktycznie nic nie wspiera 4K co jest dość dziwne. Pytanie czy jest sens inwestować w nowego NAS'a jeżeli i tak nie rozwiąże mi to mojego problemu?
Poza tym Plexem chciałem jeszcze ustawić sobie chmurę (teraz działa to strasznie) oraz jakiegoś bezpiecznego raida bo w tej chwili to mam tragedię -> 2x 2TB przenośne dyski wpięte na USB do NuC'a no i 2TB w jednej kieszeni Qnapa. Budżet nie jest ograniczony ale zastanawiam się jak to najlepiej ugryźć.
 
No właśnie czytam ten post.
Odtwarzam na TV, 4K 100Mhz matryca 10 bit.
 
czytaj dalej

co elementami pomiędzy ? amplituner ?
czy w filmie są napisy ?
 
No elementów pomiędzy nie ma. Bo appke startuje z TV. Później łączy się z PMS na NUC i oczytuje materiał z dysku. Do audio nie było opcji na nic więcej jak soundbar więc pod ARC mam podpięty.
Nie wiem czy dobrze rozumiem ten post w forum plex'a ale jak nie mam jak super ekstra odtwarzacza audio to dlatego nie będzie działać? Tak samo nie bardzo rozumiem o co chodzi z direct play. Żeby właśnie nie odpalać przez appkę w TV?
 
chodzi o to że jeżeli teraz tobie nie działa direct play , to na nowym sprzęcie też nie będzie działać ( a tym bardziej od qnapa ..)
i aby to obejść potrzebujesz naprawde potężny sprzęt
 
Ok. Rozumiem, czyli jak nie ma i7 z min. 17k pkt w passmarku to nie pójdzie z appki na TV. Słabo, trzeba NUC'a zmienić na takiego z i7 ;) . No dobra ale do zrobienia domowej chmury i sensownego RAID'a to jest sens zmieniać tego NAS'a?
 
personalnie .. odtwarzanie 4k mija się z celem - chcesz liczyć ziarnka piasku na plaży 3 lata temu ? 60 fps to tak , inna płynność obrazu.

do zrobienia domowej chmury i sensownego RAID'a to jest sens zmieniać tego NAS'a?
Intel , 4hdd , 8 GB ram - może TS-453Be-2G ?
 
chodzi o to że jeżeli teraz tobie nie działa direct play , to na nowym sprzęcie też nie będzie działać ( a tym bardziej od qnapa ..)
i aby to obejść potrzebujesz naprawde potężny sprzęt
Kup Amazon FireStick 4K i zainstaluj na nim Plex. Plex odtwarza material 4K bez transkodowania :) Voila.
 
chodzi o to że jeżeli teraz tobie nie działa direct play , to na nowym sprzęcie też nie będzie działać ( a tym bardziej od qnapa ..)
i aby to obejść potrzebujesz naprawde potężny sprzęt
Kup Amazon FireStick 4K i zainstaluj na nim Plex. Plex odtwarza material 4K bez transkodowania :) Voila.
Mi zawsze jakoś cpu rośnie przy plex wiec raczej transkoduje
 
TV 4K + Amazon Firestick 4K + Aplikacja Plex -<- Router ->- Serwer Plex < QNAP

upload_2020-2-17_16-35-5.png




Żadnego transkodowania nie trzeba. Wszystko działa płynnie, szybko.
Ba... na Kodi w sticku mam zainstalowany plugin Enigma2 i oglądam cała telewizje satelitarną z tunera na Enigma2 w tym odpalam gładko Canal+ 4K

@Penerros chyba tez odpalił TV SAT i Plex na Sticku.


 
Działa, działa! Dzięki za polecenie!
Odnośnie samego NAS'a to brać takiego tak podałeś TS-251 czy jakikolwiek na INTELU? Bo w sumie mam tego NUC'a nie muszę mieć wyjścia HDMI czy coś. Wolałbym już w sumie zainwestować w 4 zatoki.
 
Zacznij od kupna Amazon Sticka 4K. Jeśli 4 zatoki to seria 451 - ważne aby był na Intel/AMD. Czyli modele x51 w górę.
 
Kupiony, pewnie wyślą jutro. Będę testował.
 
Dobrze.

Zanotuj sobie jeszcze kilka ustawień:

1. "Disable new player"
W ostatnich wersjach Plex'a testuje się nowy player. Trzeba go wyłączyć w opcjach bo jest jeszcze niedopracowany i za każdym razem żąda transkodowanego strumienia.

apreview.redd.it_53za2494bs221.jpg_c311387868897b8ac3405e24e2b5515d.jpg


2. Włącz: Refresh rate switch
Dopasowanie odświeżania do ilości klatek filmu w celu płynnego odtwarzania klatek wideo.
upload_2020-2-17_20-43-19.png


3. Jeśli masz sprzęt obsługujący dźwięk DTS lub Dolby Digital to warto włączyć Passtrough.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Enigma2