[NAS ] z 2xLAN lub SFP, wirtualizacja Windowsa, backup'y dysków NAS +folderów na PC'ach ???

_Sheriff_

Nowy użytkownik
Noobie
10 Maj 2015
9
1
3
40
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich.

Szukam maszyny która spełni moje oczekiwania/wymagania, ewentualnie jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu lub zaproponowanie czegoś innego.

[ Środowisko pracy ]
1.Główny router z GigaBitowymi portami + 1 portem SFP ( 1GB/s)
2. 10 komputerów PC z 1GB kartami LAN
3. Każdy z komputerów potrzebuje w losowych odstępach czasu pobrać/wczytać do AutoCad'a pliki które zajmuję kilkaset MB czy też pracować na takich plikach. Generuje to duży ruch i widać ze port do którego jest podłączony aktualny NAS się zapycha.

[ Wymagania ]
1. większa przepustowość pomiędzy routerem a NAS
- czy są takie NAS które mają dwie karty LAN działające jednocześnie?
- czy są takie co mają wbudowany port SFP+ ( 10GB)?
2. Możliwość wirtualizacji: Windowsa 7
- nie będą na nim pracować klienci zdalni, tylko zostaną zainstalowane aplikacje bazodanowe, do których poprzez ścieżkę będą się łączyć inne aplikacje.
3. Możliwość ustawienia aby dysk/dyski które będą w NAS miały robioną na bieżąco kopie bezpieczeństwa na inny dysk ( lub minimum raz dziennie) lub działały w Raid z pewnością, ze jak któryś dysk padnie to na pewno da się odtworzyć całość?
- jaką tu wybrać opcję najlepiej?
4. NAS ma robić automatyczną kopię określonych folderów z komputerów które są podłączone do sieci
- czy tu tylko wchodzi w grę aplikacja do synchronizacji czy można to jakoś inaczej również zrobić?

Bardzo proszę o podpowiedź na jakie modele zwracać uwagę?
Witam, troche poczytałem i:
1. większa przepustowość pomiędzy routerem a NAS
- czy są takie NAS które mają dwie karty LAN działające jednocześnie?
Są i mogą działać w różnych trybach.