Następca DS214play

wituus

Passing Basics
Beginner
11 Luty 2010
27
3
8
46
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Przymierzam się do wymiany firmowego nasa DS214play

Obecnie używam:
Monitoring (2 kamery)
Audio station - tylko do radia internetowego
WordPress
MariaDB 10
Antivirus Essential
Apache 2.4
PHP 7.2
S Drive server
Download station
Photo station
FTP
SMB

Nowy serwer powinien dodatkowo pociągnąć:
Obsługa do 4 dysków
Monitoring do 4 kamer
Serwer minecraft dla młodego :) max do 10 graczy
Mam też dwa programy które korzystają z W10 i bazy firebird, czy możliwe jest uruchomienie na wirtualce W10 z moimi programami i używanie tej wirtualki jak zwykłego kompa w sieci? Jeżeli tak to nowy nas musiałby temu sprostać.
W S przyglądam się DS918+, a co polecacie z QNAPa
 
powiedzmy około 2500 +- 500 ale jeżeli będzie warto to mogę trochę więcej dołożyć
 
wg opisu jesteś skazany na procesor intela (Windows 10 i spólka)

QNAP TS-253Be-2GB 2,2k PLN + extra ram 8 GB 150 zł
za resztę można przepić nasze zdrowie :p
 
Ponieważ szukam 4 dyskowca to pewnie odpowiednikiem będzie TS-453, ale DS918+ ma w standardzie gniazda M2 które pewnie znacznie go ożywią. Przyglądam się jeszcze TS-473 (standardowo obsługuje 4 kamery, czy trzeba dokupić licencje?)
 
Na horyzoncie widać już TS-453D oraz DS920+ i na jeden z nich się zdecyduję maszyny bardzo zbliżone tylko martwi mnie aktualizacja qnapa. Poprzeglądałem kilka wątków na forum i widzę że czasami sprzęt nie podnosi się po aktualizacji to chyba mało komfortowe rozwiązanie przy użytkowaniu firmowym. Często się to zdarza?
 
o tak ?

upload_2020-4-30_18-50-7.jpeg
 
Zamówiłem już TS-453D i czekam na dostawę. Generalnie dwa dyski będą działały w RAID1, kolejny będzie na monitoring. Zostaje jedna kieszeń pusta, może użyć jej jako dysk systemowy (jakiej pojemności ssd zakupić?)? Czy jak dysk systemowy zostanie uszkodzony to nas wstanie?
Można tworzyć migawki dla wybranych katalogów? jaki system plików wybrać?
 
czy do Ts-453 dodają licencję na kamery czy trzeba kupić ? jak dają to gdzie ich szukać ?