Następca TS-251 Co kupić?

apofis

Systems Admin...
Q's Expert
15 Wrzesień 2011
288
51
78
Wrocław
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,

Z upływem dwóch lat zauważyłem, że mój nas zaczyna się dławić. Potrzebuję wydajniejszej maszyny z większa ilością zatok pamięci. Serwer służy mi głównie do multimediów (filmy, muzyka, zdjęcia) oraz do backupu. Duży nacisk kładę również na strumieniowanie. TS 251 już nie wystarcza - dlatego chciałbym prosić o pomoc w wyborze nowego Nasa. Mega wypasu za grube tysiące nie są mi potrzebne, natomiast mój max budżet to 2000zł.
Proszę o doradztwo.
 
upoluj 453 Pro , 4 kieszenie, CPU 4x 2,0 GHz + dołożony RAM = win
 
Widzę, że jest 453 Pro i 453S Pro - jakieś konkretne różnice?
 
Widzę, że ciężko znaleźć ten model w sprzedaży (nie slim). Pozostają używki.
A co z jakimś alternatywnym modelem?
 
no to zostaje QNAP TS-453A
RAMu i tak dodasz sam.
tylko tam patrze ... 251 ma 2x 2,41 GHz a 453A 4x1,6 GHz średnia wymiana .. chyba ze CPU tez wymienisz ale tego nie da sie zrobic :(
 
z doświadczenia - największa wada 453A to brak obsługi transkodowania HW przez plex- przy nieco większym bitrate 1080p plexserwer nie wyrabia. nie wiem czy w 453pro daje radę czy nie - nie miałem.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
w 453A mówimy o powiedzmy 5-8mbps - pełnometraż powyżej powiedzmy 5 GB
można prosić na Polski?

z doświadczenia - największa wada 453A to brak obsługi transkodowania HW przez plex- przy nieco większym bitrate 1080p plexserwer nie wyrabia. nie wiem czy w 453pro daje radę czy nie - nie miałem.
Daje rade. To kwestia ile dodatkowych usług masz włączonych.
Generalnie x51 dawał rade z 30mbps. Pod warunkiem, że serwer nie był obciążony innymi zadaniami.
 
W takim razie na co wymienić ? Co innego?
 
w 453A mówimy o powiedzmy 5-8mbps - pełnometraż powyżej powiedzmy 5 GB
mozna prosic na Polski?

czego nie rozumiesz ?
czkawka pojawia się w okolicy bitrate 5-8 mbps (średnia przepływność materiału)
co odpowiada filmowi pełnometrażowemu o wielkości pliku ponad 5GB

jak działa wirtualizacja w 563? i jaka jest wydajność plexa? jak wsparcie jaja dla peryferiów - tunery dvbt/dvbs ? bo pewnie jądro jest inne niż w intelach...