Pomoc Nginx -pytania laika.

Kamil84

Network Architect
Q's Professional
28 Listopad 2012
346
6
81
28
Warszawa
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam. Panowie proszę o podpowiedź czy ogólnie dobrze wszystko robię.
Ponownie wróciłem do myqnapcloud.com link i certyfikatu Let'sencrypt.(dla przykładu abc.myqnapcloud.com) porty 80 i 443 dla Let'sencrypt puszczone do QNAP wszystko ok.

Ale zachciało mi się ReverseProxy(zachwalacie usługi przez to), więc
postawiłem kontener z Nginx by @grzenio i działa.
Porty zmieniłem na kontener z Nginx - ok.

I teraz stworzyłem hosta proxy na domenę abc.myqnapcloud.com, co była przypisana dla qnap. Czy tak można robić ? Czy myqnapcloud to czysty DynDNS ? Czy tworząc hosta muszę lub mogę wymyślać inne domeny ? Czy wszystko podpinać pod abc.myqnapcloud.com ?

Ogólnie wszystko dobrze działa, mam Nextcloud jako VM i łącząc się po https://abc.myqnapcloud.com Ukazuje mi się logowanie do NC z kłódka i info że strona bezpieczna itp. Nawet strona z testem SSL jest zielona

Kolejna rzecz, kombinowałem jak podpiąć Emby do RevProxy, dodając kolejne hosty z przekierowaniem na Emby i lipa.
Zrobiłem ostatecznie, że do już działającego NC, dodałem custom location, jako abc.myqnapcloud.com/Emby i ruszyło.
Mam teraz na abc.. NC, a na abc.../Emby ukazuje się Emby.

Czy wg was to jest dobra droga i bezpieczna ?

Czy jak mam interfejs Emby po http, który idzie przez RevProxy i mam kłódkę ostatecznie, to mogę śmiało się logować ? Bez narażania danych ?
Będę wdzięczny za feedback

Edit:
Jednak Emby z zewnątrz nie działa, pokazuje forbidden

Wersja oprogramowania Firmware: 5.0 Build 20211020
Model serwera: QNAP TS-453D
 
myQNAPcloud

Kod:
myQNAPcloud jest usługą chmury danych udostępnianą przez QNAP, abyś mógł zdalnie łączyć się z urządzeniami QNAP oraz bezpiecznie udostępniać pliki. Możesz dla swoich urządzeń QNAP mieć własną nazwę hosta w Internecie i uzyskiwać zdalny dostęp do swoich danych bez potrzeby ręcznej konfiguracji routera.
Emby bym przekierował na routerze:

upload_2021-11-1_12-27-51.png

w apache wygląda to tak:
upload_2021-11-1_12-29-23.png


a w nginx wołam @grzenio ! :)
 
Nie ogarniam tak dobrze jak ty i cześć tu ludzi, więc grzebie sobie pomału i powoli.
Rozumiem że masz serwer z RevProxy w necie i do ciebie już leci przefiltrowany ruch ? Który jeszcze filtrujesz ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. nginx
  2. nextcloud