Przy piwie Nic o sieciach - Programiści :)

bpx03

Entry Technician
Q Associate
5 Lipiec 2013
56
9
58
41
Manchester
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Witam, wiem że temat jak tematyke tego forum troche odległy, ale przecież nie ma lepszego forum w internecie niż to :)

Po 5 latach wracam z UK na ojczyznę i zastanawiam się czego się tu można tak naprawdę spodziewać... Posiadam 2 lata profesjonalnego doświadczenia zawodowego w środowisku .NET (C#, WPF, WCF z XML / XSD, ASP, EF itd itp..) i Oracle jako bazy danych. I ponoć "coś wiem" na ten temat.
Inne umiejętności też są ale nie będę o nich pisał bo raczej celowałbym w coś podobnego :)

Pytam czysto teoretycznie ponieważ firma raczej napewno mnie tak łatwo nie puści...
Nie mam praktycznie znajomych którzy są programistami w Polsce więc ciężko ocenić mi sytuacje. Gdyby ktoś miał jakieś pojęcie jak sprawy przedstawiają się w rejonie trójmiasta, byłbym wdzięczny za informację.

Albo może spójrzmy z drugiej strony.. Ile to firma gdyby dała można byłoby uznać jej ofertę za rozsądną?

Dzięki
 
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
Zapomniałeś dodać że wymagania jak dla →inżyniera systemowego itd z dyplomem technika ;-D żeby nie trza dużo płacić ale żeby był wszechstronny i we wszystkim miał co najmniej 10-cio letnie doświadczenie poparte certyfikatami. :lol:
 
Ta i byl w wieku 19 lat, by mozna bylo go wykorzystac, bo nie ma doswiadczenia zyciowego (zgadza sie na wszystko i latwo go wykorzystac)
 
Spodobały mi się punkty 20, 21 :) Mam nadzieję że ogólnie nie jest aż tak źle.. Rozumiem, to jest sąd a informatyka tam to "zło konieczne". W takich "firmach" raczej pieniędzy się nie zarobi...

Proponuje małą zabawę, dopiszcie do podanych zarobków poniżej jakie widzicie prawdopodobieństwo otrzymania go, podane zarobki są wartością netto, bo jak to mawiają podawane zarobków brutto to jak podawanie długości członka wraz z kręgosłupem :)

1. 10K +
2. 7K +
3. 5K +
4. 3K +
5. < 3K

Dzięki :)
 
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
Zapomniałeś jeszcze dodać punktu 6, 7 i 8 oraz 9 :)

Pozaglądaj jeszcze do pierwszego lepszego PUP-u

bpx3 edit: Opcja < 3k wystarczy :)
 
Może dlatego że nie doczytałem wszystkich punktów... U mnie w pracy lista dla osoby która chce zarabiać 8x tyle, ma ich moze 5-6 :)btw. Zarobki które można zobaczyć w PUP to chyba raczej są żeby ludziom poprawić humor.... ;)
 
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
kto poprawia moje wypowiedzi i chce być bezkarny?
 
Ups... Przepraszam Kaktus :D Jakoś przez pomyłkę mi się wcisnęło ;) Skasuj moją wiadomość i wstaw przy okazji odpowiedź :p
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
namieszałeś to poprawiaj jak było -;p
 
definytywnie brakuje to jeszcze punktow:
6. 2.5k <= 3K
7. 2k<=2.5k
8. 1680<=2k
Tak jak kaktus napisal :] bo ten 5. to strasznie rozciagniety w czasoprzestrzeni punkt zarobkowy
 
Qrde... co Wy tak się uparliście żeby dodawać tych punktów? Nie lepiej w drugą stronę? 0, -1, -2 etc? :)
 
Jesli jestes ministrem albo euro "oslem" to Ci powiem, ze rocznie spokojnie z jednym palcem w d mozesz miec 1.000.000 PLNow na koncie :>
ale ja nie widze, zeby cos sie zmienilo w ciagu ostatnich 7 lat - nadal probuja dymac za minimalna krajowa, a niestety zawsze sie ktos znajdzie zeby za nia pracowac :| - gdyby wszyscy smiali sie w twarz przy takich ofertach, bylo by inaczej, ale poki co lubimy (jako narod byc dymani albo robic za glodowa pensje, przy rosnacych kosztach zycia)
 
Dzięki Paweł, pozostaje mi się modlić aby nie było prawnych przeciwwskazań abym pracował dalej w firmie tutaj jako "pracownik zdalny".. W przeciwnym wypadku ciężko to widzę... :)
 
Ja mysle, zeby zalozyc firme w IRE i zrobic jakis myk i pracowac w PL :} ale hmmm czy sie uda - zobaczymy
12.5% taki tu podatek jest dla firm, no chyba ze jest sie Apple to sie placi 1% :p (ot tak sobie podpisali umowe z rzadem 30 lat temu)
jakbym nie musial placic ZUS/srus/skladki emyrytalne/zdrowotne tylko moc sie prywatnie ubezpieczyc na taka okolicznosc ... to bym jus sie pakowal ;), poza tym ta nieopodatkowana stopa ....
apolskabieda.com_img_polskiepodatki21.png


normalnie, nawet rozpatruje zalozenie spolki w Wyoming :p w stanach (to teraz taki nowy trend poza UK)

Dla porownania w IRE jest to 15.5K EURO !!!


----edit----

Porownuje place swojej rodziny - szwagra i jego zony.
jak wyjezdzalem do IRE 7 lat temu, to zarabiala 2000PLN na reke na stacji CPN, 7 lat minelo i nadal tyle samo zarabia, ba doszlo wiecej obowiazkow, a jak cos ktos ukradnie to z jej pensji jest potracane (praca u prywaciarza), ktos powie, ze mozna sie sadzic, OK, mozna ba nawet wygrac, ale za co zyc w miedzyczasie, oraz zazwyczaj tacy pracodawcy maja ... znajomosci, ktore ze tak powiem w malych miejscowosciach sa nie do przeskoczenia :|