Pomoc nie banowanie określonych użytkowników

borygo

Nowy użytkownik
Noobie
8 Grudzień 2013
7
0
1
124
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam

Jest sobie TS-112
Jak wchodzę na niego z exploratora (Windows XP) przez ftp (zalogowany na określonego użytkownika, nie anonimowo) to w logach mam informację, że loguję się anonimowo (ale w następnej linijce, że poprawnie się zalogowałem, i tak na przemian) i często do tego dochodzi, że sam dostaje bana na 5 minut. Wiem, że mogę zainstalować inne programy do obsługi ftp. Sam explorer do tego co potrzebuję w zupełności mi wystarcza i nie chcę go zamieniać z kilku innych powodów. Miałem kiedyś postawiony serwer ftp na kompie i takiego problemu nie było.

W jaki sposób dodać do ustawień by QNAP nie banował użytkowników z określonym IP. Żeby banował to nie ma problemu, ale ja chcę by niektórych nie banował.
 
Białą listę możesz nastawić bezproblemowo.
Odszukaj w menu Administracja Systemu, potem Zabezpieczenia.
W zakładce Poziom zabezpieczenia nastaw:
Poziom zabezpieczenia.
Duża: Zezwalaj połączeniom tylko z listy
i zaprowadź prawidłowa listę dozwolonych adresów IP. Te nieujęte nie będą autoryzowane!! Nie zapomnij skorzystać z przycisku zapisz na samym końcu.

Ot cała magia. ;)
 
Nie bardzo o to chodzi, bo nie mogę sprecyzować wszystkich adresów z których będę się łączył (a ten sposób wytnie mi wszystkie i pozostawi tylko te znane). Przy takim ustawieniu nie będę dał rady połączyć się z dyskiem z zewnątrz z dowolnego (nieznanego wcześniej) komputera.
 
Nie bardzo o to chodzi, bo nie mogę sprecyzować wszystkich adresów z których będę się łączył (a ten sposób wytnie mi wszystkie i pozostawi tylko te znane). Przy takim ustawieniu nie będę dał rady połączyć się z dyskiem z zewnątrz z dowolnego (nieznanego wcześniej) komputera.
Hmmm.

W jaki sposób dodać do ustawień by QNAP nie banował użytkowników z określonym IP.

Po prostu wyłącz funkcje banowania lub zwiększ limity.