Pomoc Nie działa agregacja folderów po aktualizacji oprogramowania

wEbMAStEr

Passing Basics
Beginner
16 Kwiecień 2016
25
2
3
QNAP
TS-x73A
Ethernet
100 Mbps
Witajcie.
Po ostatniej aktualizacji przestała mi działać agregacja folderów, czyt. tak przypuszczam bo prędzej nikt nie zgłaszał, a dzisiaj już są problemy. Najpierw podejrzewałem że to problem windowsa czyli odmapowałem folder połączony, pokasowałem hasła, ustawiłem na nowo i dalej pupa.
Użytkownik mając prawa do każdego folderu składowego wchodzi bezproblemowo, do folderu zagregowanego nie, mam komunikat taki jak przy próbie wejścia do zabronionego katalogu.

Co począć, jak żyć?


Wersja oprogramowania Firmware: najnowsza
Model serwera: QNAP ts451

PS Można poprawić tę literówkę z tematu? Dzięki.
 
poprawione .. ale jaka wersja oprogramowania - najnowsza = 0 - oznacza lenistwo i niechęć do współpracy.
OK poprawię się. Nie wiedziałem, że może być kilka najnowszych wersji. Mam:
Wersja oprogramowania 4.3.4.0486 Build 20180215

Tak samo nie wiedziałem, że jak się prosi o poprawę literówki to zmienia się cały temat. Nigdzie nie napisałem że nie działa po aktualizacji tylko prawdopodobnie nie działa po aktualizacji - to jest spora różnica.

@Horn
Dzięki, powiedz jedno, po aktualizacji działa tak jak wcześniej tak? nic nie ruszałeś?

@all
Najdziwniejsze jest to, że jako admin mogę spokojnie wejść do zasobów przez zagregowany katalog. To by sugerowało jednak coś z prawami dostępu. Jednak użytkownicy nadal nie mogą, nawet po zmianach haseł, czyszczeniu itp.
 
@wEbMAStEr
Działa tak jak wcześniej, nic nie zmieniałem po aktualizacji.

Może, sprawdź czy pokrywają ci się IP/Nazwa Hosta w "agregacja folderów/konfiguracja łącza" z ustawionym IP serwera. Ja kiedyś zrobiłem sobie sam podobny problem!
 
sprawdz czy w pliku /etc/smb.conf prawa sa poprawne - ostatnie aktualizacje psuły to.
Hmm i teraz zaczną się schody ponieważ jeszcze nie grzebałem w nasie nigdy. Ale ok, putty pod ręke i mam: vi smb.conf
Kod:
comment =
path = /share/CACHEDEV1_DATA/.@msdfs_root/MOK-admin-biuro
browsable = yes
public = yes
msdfs root = yes
invalid users = "guest"
Powinienem dopisać linijki:
Kod:
write list = 
valid users =
z użytkownikami?
Jest jakiś lepszy sposób na edycję plików? Jakiś TC czy cos podobnego i prosty edytor plików tekstowych zamiast vi?
 
Udział udziałem, a folder zagregowany folderem zagregowanym. Też myślałem że dodanie userów rozwiąże problem jednak stworzenie drugiej agregacji dało ten sam wynik w smb.conf. Co jeszcze można sprawdzić?

A co do tego edytora VI to jest jakiś rozsądny zamiennik, na ami to już w starym EDzie robiło się 100 razy wygodniej.
 
@wEbMAStEr
Działa tak jak wcześniej, nic nie zmieniałem po aktualizacji.

Może, sprawdź czy pokrywają ci się IP/Nazwa Hosta w "agregacja folderów/konfiguracja łącza" z ustawionym IP serwera. Ja kiedyś zrobiłem sobie sam podobny problem!
Czy mógłbyś wkleić Twoje ustawienia z smb. conf dotyczące folderu zagregowanego? To by mi bardzo pomogło. Dzięki.

Tapnięte z MI
 
Aktualizacja powoduje "uaktywnienie" się opcji "Advance folder permission" na zakładce przed folderami zagregowanymi (piszę z pamięci więc może nie być w 100% dokładnie). Zgodnie z opisem na tej zakładce - jedno wyklucza drugie - odznacz, a magicznie wszystko zacznie działać ponownie.

Miałem ten sam problem na TS-253 Pro.
 
Czy mógłbyś wkleić Twoje ustawienia z smb. conf dotyczące folderu zagregowanego? To by mi bardzo pomogło. Dzięki.

Na szybo screenshot.

upload_2018-3-2_17-49-40.png


Aktualizacja powoduje "uaktywnienie" się opcji "Advance folder permission" na zakładce przed folderami zagregowanymi (piszę z pamięci więc może nie być w 100% dokładnie). Zgodnie z opisem na tej zakładce - jedno wyklucza drugie - odznacz, a magicznie wszystko zacznie działać ponownie.

U mnie te opcję są odznaczone, więc może to jest to.
 
  • Lubię to
Reakcje: wEbMAStEr
@up
Tylko, że ja tej opcji używałem od początku i agregowanych folderów też; działało bezproblemowo 2 lata. Więc to raczej nie to, nie chcę wyłączać tej opcji bo potem mnie czeka dużo ustawiania, a w między czasie ktoś może wchodzić w prywatne pliki innych osób, a tego nie mogę zrobić.
No i dzisiaj po aktualizacji wszystko wróciło do normy.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. agregacja
  2. 4.3.4.0486