Pomoc Nie widać NAS w otoczeniu sieciowym WIN7

ponad

Passing Basics
Beginner
26 Wrzesień 2017
28
2
3
47
ponad.pl
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
1. Komputer (desktop) z WIN7 mam po LAN do routera D-Link GO-RT-AC750, do tego routera mam podpięty też NAS po LAN.
2. Komputer (laptop) z WIN10 mam po WIFI do routera D-Link GO-RT-AC750, do tego routera mam podpięty też NAS po LAN.

Przy 1 nie widzę NASa w otoczeniu sieciowym na WIN7, przez to nie mogę zmapować dysku, ani też zrzucić danych.
Przy 2 wszystko działa. Widzę w sieci NAS, zmapowałem dyski, mogę wszystko.

Wspólna grupa robocza, komputery 1 i 2 widzą się w sieci.

Co zrobiłem na 1: wyłączyłem firewall systemowy, avasta, restarowałem kompa po każdej zmianie, włączyłem usługę: Mapowanie z odnajdywaniem topologii warstwy łącza, ustawiałem raz DHCP a raz stałe IP i nic. Pinguję go, widzę jako Magazyn na sieci (dwukrotne kliknięcie otwiera managera po LAN).
Co zrobiłem na 2: nic, działa, wszystko widzi, mapuje, pinguje, widzę go jako komputer.

Proszę o pomoc, bo skończyły mi się pomysły na to co mam zrobić.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.0299
Model serwera: QNAP TS-451+
 
dziwne - bo wg ostatnich zmian w firmware (czytaj ostatnie ataki petya etc) NIE powinieneś być w stanie przeglądać zasobów NASa anonimowo i widzieć go w otoczeniu sieciowym !

zamontuj sobie udziały jako literki,i masz problem z głowy

poza tym to problem Windowsa...
 
Zrobiłem punkt 2 i 3 i nic

Przy 2: błąd brak ścieżki
Przy 3: Kod błędu 800700035 i tak samo

Od tygodnia się z tym bujam i nic

Oczywiście serwer pinguję i w tym samym czasie widzę go z laptopa
Natomiast działa opcja: Dysk Wirtualny (iSCSI), jak ją robię to widać dysk, który pojawia się zmapowany u mnie od razu. Pytanie czy jak zrobię to przez iSCSI to te dyski będzie widać na zewnątrz (w sensie nie przez LAN) i czy z drugiego kompa będą widoczne
 
ISCSI jest przeznaczone dla jednego komputera, więc nie zadziała w Twoim przypadku.

a czasem NAS nie zbanował Ci adresu IP tego komputera ? How to make your Turbo NAS more secure?
na pewno jesteś w tej samej sieci co NAS ?
czy logujesz się z login i hasłem z QNAPa ? czasami trzeba wpisać zamiast "admin" - "nazwa qnapa\admin"

upload_2017-10-7_20-16-28.png
 
Mam wszędzie wyłączone opcje bezpieczeństwa, nie bawiłem się tym, bo nie mam podstawowej funkcjonalności, czyli dostępu do dysku.
W sieci jestem tej samej (próbowałem już na sztywnym IP i po DHCP).
Zmiana usera na nazwa qnapa\admin nic nie daje.
Na dole laptop w tej samej sieci tylko po WiFi, widzi i mojego desktopa i serwer, ja widzę tylko laptopa.
Próbowałem już z dwudziestu trików opisanych na forach i nic, nic nie działa. Te sposoby które opisałeś testuję po raz pierwszy i nic cały czas.
Tak samo jak loguję się na serwer, to z File Station nie widzę swojego desktopa
Nie wiem czy to usługach coś nie jest wyłączone, jakaś bzdura....
 
Ten problem jak widzę jest już wszechobecny od jakiegoś czasu.
Systemy z Windows 7 mają z tym problem. Też tak mam. W domu mam laptopa z W10 i dxiała łącznie z innymi sprzętami, a pod PC W7 nie działa.
U rodzicóe w polsce na drugim serwerze też jest tak samo. Nie mają dostępu z poziomu siódemki, a inne mają. U znajomych to samo...
Instalacja na nowo systemu nie pomaga (sporadycznie pokazuje się dostęp do qnapa).

PS
Serwery są dostępne w W7 jak zostaną do nich bezpośrednio podłączone kablem LAN lub przy pomocy switcha jest dostęp. Na routerach, które posiadam to nie działa oprócz mikrotika na nim działa, a na: Vigor 3200, Vigor 2800, Netgear nie działa
 
Ten problem jak widzę jest już wszechobecny od jakiegoś czasu.
Systemy z Windows 7 mają z tym problem. Też tak mam. W domu mam laptopa z W10 i dxiała łącznie z innymi sprzętami, a pod PC W7 nie działa.
U rodzicóe w polsce na drugim serwerze też jest tak samo. Nie mają dostępu z poziomu siódemki, a inne mają. U znajomych to samo...
Instalacja na nowo systemu nie pomaga (sporadycznie pokazuje się dostęp do qnapa).

nie wygląda mi to na pomoc - leci warn
 
Wezyr, bardzo fajny program, ale jak widać na obrazku poniżej lipa...
Wkurzony jestem już na maxa, gdybym miał pewność, że reinstalacja Win7 coś da to bym to zrobił.... ale nie mam takiej pewności, a muszę mieć względną ciągłość pracy. I tak 16 TB leży i się kurzy, a ja mam zapchane dyski już na amen.


screen.jpg
 
Mam w sieci tej samej laptopa na Win10. I ten laptop widzi serwer i normalnie ma zmapowane dyski z niego i tam mam już pliki zrzucone. Żeby było śmieszniej, ja w sieci widzę swojego lapsa na 10 a on widzi mnie. A NAS nie widzi kompa (desktopa na Win7) i wzajemnie. Sieć tak wygląda:

Co do
Wykrywanie Usług Bonjour?
to musiałbyś napisać gdzie tego szukać.


1scr.jpg
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. mapowanie dysku 464 win10
  2. windows 10 nie widzi nas
  3. Nie widać NAS w otoczeniu sieciowym
  4. win10 nie widzi nas po ip