Nie wiem jak Wy, ale My jesteśmy już gotowi,...

Nie wiem jak Wy, ale My jesteśmy już gotowi, żeby zacząć bawić się FIBARO :)
agraph_facebook_com_1591134090905652_picture_.jpg
 
Jaki stick usb do transmisji będzie współpracowa/ współpracuje z qnapami ?
 
Coś więcej na ten temat? Jestem tym zainteresowany.
Widzę na zdjęciu wtyczkę Fibaro zewnętrzna. Są wewnętrzne dopuszkowe?

Ok już mam, strona Fibaro.

Piszą tam, że;

W FIBARO wiemy, co jest najważniejsze. Dostęp do Twojego domu oraz Twoje dane są chronione na najwyższym poziomie - poprzez systemy WAF i Anty-DDoS, szyfrowanie komunikacji z wykorzystaniem protokołu TLS, a haseł poprzez bcrypt.

A jak się ma sprawa z zarówkami Philips hue, skoro bezproblemowo można przejąć nad nimi kontrolę, które współpracują z fibaro? Ostatnio czytałem, że są dziurawe jak sito.

A np FIBARO Dimmer 2, czytam, że fajnie ścienna żarówki, a potrafi żarówki ledowe też sciemnić? Spotkałem się z ludami, które nie współpracują z ścirmniaczami, co najwyżej będą migać lub w ogóle się nie świecić.
 
Tak. Skoro QNAP przykłada się do loT, to najwyższy czas aby zrobić nowy dział majsterkowo.
Interesuję się tym tematem, bo chcę u siebie coś zrobić takiego. Już chciałem Raspberry Pi zaprzęgnąć do tego, może QNAP będzie lepszy?

PS
Fibaro to widzę, że fajna zabawka, ale nie dla mnie. Jak Ja dom robię od początku, to nie chcę mieć cały sprzęt elektroniczny na wierzchu. Chcę go - lecz ukryty w całości.
Jak np Fibaro Wall plug, wystawać ma mi to z gniazdka jak uszy kłapouchego? To nie dla mnie.
Czujki ruchu na baterie Fibaro, fajna sprawa, tylko, że trzeba pamiętać o wymianie baterii. Jak gdzieś pojedziesz na wakacje, a bateria padnie...? Jak założę taki czujnik to na stałe w jednym miejscu i zasilanie stałe bardziej mi odpowiada np porzez POE (Switch + POE).

Lubię majsterkować ze wszystkim co z elektroniką jest związane :)
 
Informacja o współpracy z Fibaro... Super. Już się nie mogę doczekać kolejnych wieści. Ciekawe czy wypuszczają własnego sticks USB czy też będzie można korzystać z już dostępnych na rynku.

@masqar, do gniazdka można zamontować np. Single Switch 2 (FGS-213, jeżeli dobrze pamiętam). Na stronie FIBARO w sekcji dokumenty są pokazane schematy montażu itp. ;)
 
oh - jedyne 200 / 300 zł za moduł - tanie w stosunku do innych
 
No właśnie Fibaro to niestety spory wydatek. Mimo wszystko informacja bardzo pozytywna, jak widać możliwości naszych NASów się poszerzają. Swoją drogą na forum jest kilku "majsterkowiczów" którzy zastosowali swoje Qnapy do automatyki domowej i może chcieliby stworzyć jakiś tutorial. Myślę, że zainteresowanie tematem może być spore.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 
Mam cały system Fibaro, trochę się tego uzbierało, sam nie wiem ile już (2 kontrolery HC2 i HCLite, 5 x wall plug, 5 x motion sensor, 3 x door sensor, flood sensor, czujnik dymu, 2 x rgbw controler, kilka relay switchy chyba z 4, 2 dimmery, roler shuterry chyba 2, coś tam jeszcze zgubiłem rachubę). byłem nawet w ich fabryce w Poznaniu. Fajna linia produkcyjna. Na czas mojej wizyty, pochowali wszystkich chińczyków, jak ich pytałem gdzie są, zarzekali się, że ich nie ma i nie chowają ich w piwnicy :). Miło wspominam tą wizytę. Ciekawi mnie tylko czemu się bawicie Fibaro. Ja już się bawię 2-3 lata i nie robię z tego wielkiej afery ;) Chyba, że robicie jakaś integracje z kontrolerem Fibaro, np. plugin. :)

Zdradźcie coś więcej :)
Dobra doczytałem inny kafelek: wszystkie funkcje w serwerze nas? Ciekawe, czekam na więcej info.