Pomoc Niedziałający rtorrent po update QTS jak i po downgrade QTS

SushiMan

Entry Technician
Q Associate
5 Kwiecień 2016
55
20
8
Warszawa
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Dobry wieczór wszystkim,

mam problem z rtorrentem 0.9.6-0422_x86 na swoim TS-853A.
Mianowicie zupełnie niepotrzebnie i trochę z rozpędu kliknąłem akutualizację systemu do wersji 4.2.2.20161102. Po tym zupełnie przestał mi działać rtorrent. Nie było możliwości wywołać /setup, /ui, a /ui/rtorrent czasami tylko zwracał niepełne okno rtorrenta - tzn. brakowało w nim wielu funkcji itd.
Zrobiłem dowgrade systemu do 4.2.2.20161028, wyczyściłem katalog rtorrenta, zrestartowałem QNAPa, zainstalowałem ponownie rtorrent 0.9.6-0422_x86 i nadal efekt jak powyżej. Ponadto zaczął się pojawiać komunikat "Port SCGI: 5000 is already in use".
Reinstalkę powtórzyłem jeszcze raz - niestety bez pozytywnego skutku...

Co o tej sytuacji myślicie? Jak sobie z tym poradzić?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161028
Model serwera: QNAP TS-853A
 
Było już na forum, że rT działa stabilnie tylko do QTS 4.2, ponoć najnowsza wersja rT działa stabilnie na QTS 4.3 x64 ale ten nie jest jeszcze ogólnie dostępny. Albo downgrade do 4.2 albo czekamy na 4.3
 
Mój rT 0.9.6-0422_x86 świetnie działał na QTS 4.2.2 build 20161028. Wszystko się sypnęło gdy niepotrzebnie zrobiłem up QTS 4.2.2 do buildu 20161102. Oczywiście świadomie pomijam tutaj fakt, iż nic nie powinno się było sypnąć po takim upie. Po prostu chcę wrócić do stanu sprzed tego upu.
Gwoli uzupełnienia:

czasami udaje mi się wywołać webui rTorrenta i wygląda ono tak:

rt1.png

a po kliknięciu w kółeczko zębate w lewym górnym rogu widać takie niepełne menu administracyjne:

rt2.png

Może to coś komuś podpowie?
Okej. Temat chwilę poleżał, ale nikt nie wpadł na żaden pomysł.
Może wobec tego powinienem zainstalować na dysku w QNAPie wszystko od zera?
Tylko jak powinienem to zrobić, żeby nie stracić pozostałych, przechowywanych na tym samym co system dysku, danych?
Dla jasności, system jest na pierwszym HDD, który ma pojemność 6TB. No i system jest zainstalowany a dane są trzymane w katalogach założonych na roocie tego dysku - poza katalogami z systemem.

Jakieś rady, przemyślenia jak to zrobić najlepiej/najefektywniej?
 
Widzę kolego, że masz ten sam problem co ja, też mam dużo danych na NAS'ie, zostaje chyba nam pozostać przy kolejnej działającej wersji rtorrent. Mam nauczkę, żadnej aktualizacji od tego czasu nie robię bo tylko się wkurzam a pożytku żadnego (w domowym zastosowaniu).
 
Nie rozwiązałem problemu, który opisałem.
Aby wszystko wyprostować i nie dumać w nieskończoność po prostu zaorałem system i wszystko postawiłem od nowa. Co prawda musiałem dokupić nowy 6TB dysk aby poprzerzucać dane, ale on się akurat nie zmarnuje ;)
 
Mariusz, czytałem opinię CoSty, i nawet na dodatkowym dysku zainstalowałem QTS 4.3.2.0017 i dzisiaj 0026. No i niestety na jednej i drugiej wersji QTSa rTorrent 0.9.6.1119 nawet nie chce się zainstalować...

rTorrent_0.9.6.1119_na_QTS_4.3.2.0026.png

System zwraca komunikat, że należy przeczytać logi, a w logach zupełnie nic o tym, że podjąłem próbę instalacji rTorrenta...
Na razie to tylko testy, bo póki QTS 4.3.2 nie będzie w stabilnej wersji (a jeszcze chyba nie wiadomo kiedy), to nie ma co robić update...
 
Dziękuję Mariusz :)
Pięknie poszło i działa :)
Teraz testy i oczekiwanie na stabilną wersję QTS 4.3.2.
BTW, Mariusz, już wiem czemu mi nie szły wcześniejsze instalacje ;)

Mianowicie instalowałem plik ściągnięty z tego repo: Qnapclub Store: rtorrent
Ty mi podałeś ścieżkę do swojego repo: index · QNAP Club Repository Pool: pool.qnapclub.pl

No i teraz clou: pierwszy plik jest na pewno uwalony i waży zaledwie 42 131 008 bajtów (40,1 MB), podczas gdy drugi waży 171 945 295 bajtów (163 MB).
Nie wiem gdzie to zgłosić, ale Ty jako autor będziesz wiedział co i jak :)

Jeszcze raz dziękuję Ci za pomoc.
 
  • Wow
Reakcje: Silas Mariusz
Odpal QTS 4.3.2 i zaloguj sie po SSH na serwer a następnie wykonaj:
Bash:
cd /share/Public
wget http://pool.qnapclub.pl/projects/packages/rtorrent/releases/2016-b1119-0.9.6/rtorrent_0.9.6-1119_x86.qpkg
sh rtorrent_0.9.6-1119_x86.qpkg

Zadam może głupie pytanie jako laik czy jeśli mam QTS 4.2.2 i jeśli wykonam taką komendę to czy rtorrent będzie działać. Chciałbym zaktualizować QTS'a ale nie widzę nigdzie do mojego NAS'a odpowiedniej wersji QTS ja mam TS 239 PRO II
 
Teraz to nie rozumiem, nas'a używam tylko do dlna i na jednej stronie na prywatnym trakerze, skoro nie działał rtorrent to wyłączyłem całkowicie NAS'a, kilka razy go odpalałem żeby sprawdzić żadnej aktualizacji nie było, dzisiaj odpaliłem aby sprawdzić czy jest nowa wersja QTS'a i co najlepsze nagle wszystko chodzi na wersji 4.2.2 a nic nie zmieniałem chyba dostałem prezent na święta. :)
 
nie łaska nowy temat otworzyć ?!
dzień dobry. mam pytanie, czy ten rtorrent pojdzie tez na moim ts-412 z QTS 4.3.3 na procesorze arm?
nie moge znalezc nigdzie zadnego dzialajacego klienta