Pomoc Niepełne wykorzystanie dysku HDD

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Galador

Nowy użytkownik
Noobie
6 Luty 2020
4
1
3
36
QNAP
TS-109/209
Ethernet
100 Mbps
Witam serdecznie,

Zgłaszam się do Was z pytaniem odnośnie przedwczesnego wykorzystania przestrzeni dyskowej. W swoim NAS mam zainstalowane dwa dyski HDD o pojemności 1,87 GB każdy. Pamięć RAID1 pokazuje mi przestrzeń niespełna 900GB, po przekroczeniu tego limitu nie da się zapisać kolejnych plików. Po zapełnieniu pamięci nie można ich nawet usunąć. Robię to przez panel. Mam włączone kosze dla każdego z folderów i opróżniam je ręcznie.

Domyślam się, że mam złe ustawienia. Co zrobić, aby system widział brakujący 1GB przestrzeni?

Pisząc tą wiadomość przypomniałem sobie, że jakiś czas temu wymieniałem dyski z 1GB na 2GB, ale robiłem to na zasadzie podmiany w kieszeniach. Czy to ma jakieś znaczenie? Bardzo bym prosił o pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1670
Model serwera: QNAP TS-251
 
Dziękuję za szybką odpowiedź. Nie zrobiłem tego niestety. Rozumiem, że system widzi aktualne dyski (screen poniżej), ale pojemność RAID pozostaje wg starych.

Co zrobić w tym przypadku? Uruchomić opcję "Wymieniaj dyski jeden po drugim"? Kliknięcie opcji Rozszerz powoduje wyświetlenie komunikatu o sprawdzeniu systemu plików, aby oczyścić wolumin. Nie spowoduje to utraty danych?

upload_2021-5-28_13-37-16.png
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wymieniaj dyski jeden po drugim
  2. nie mozna usunac plików