Pomoc Nieudana podmiana systemu

zeusrulez

Entry Technician
Q Associate
6 Marzec 2016
86
15
8
39
Dublin
QNAP
TS-x70
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie !
No i chyba namieszałem i to konkretnie.
Zabrałem się za podmianę dysku systemowego sposobem podanym przez Mariusza w przypiętym temacie.

Rozwiązany - Podmiana systemowego wolumenu z RAID 0 na single przy uzyciu dodatkowego dysku

Wszystko szło dobrze, do czasu ...
Zrestartowałem serwer jak to Mariusz radził w powyższym poście (punkt 13) i zaczeły się problemy. Po włączeniu Qnapa starszy dysk systemowy w QTS widziany był ale jakby odłączony, udziały sieciowe istniały na dysku docelowym na którym miał być system. Ale podczas próby wejścia w katalog np. home pojawiał się komunikat "Wiadomość systemowa. Plik lub folder nie istnieje" ... Ale wszystkie te katalogi widziałem w MC ...
Pomyślałem, no dobra, wyciągne stary (mniejszy dysk) i zobaczymy czy qnap powstanie na nowym. I tak się stało ale nadal nie miałem dostępu do żadnego udziału. Wyłączyłem serwer i włożyłem ponownie starszy dysk. Serwer wstał po zalogowaniu otrzymałem komunikat iż są problemy w folderach współdzielonych. "Polazłem tam" i na nieszczęscie kliknąłem w "Przywróć domyślne foldery współdzielone" i finał jest taki, że:
- częci folderów nie ma
- część folderów w ogóle znajduje się na zupełnie innym dysku, który nie brał udziały w podmianie systemu

Czy ktoś z Forumowiczów mógłby mi pomóc poskładać ten bałagan, bo wiem, że nie dam rady ...

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2 Build 20161202
Model serwera: QNAP TS-470
Ciąg dalszy moich problemów ...
Udało mi się przywrócić system do użyteczności. I kolejny raz podjąłem nierówną walkę z przeniesieniem systemu na większy dysk.
Główne katalogi są widoczne w File Station jednak nie ma do nich dostępu a logi (zdjęcie).
Ktoś widzi rozwiązanie bo ja nie mam pojęcia co zrobić dalej


qnap1.jpg
 

Załączniki

  • qnap3.jpg
    qnap3.jpg
    121,3 KB · Wyświetleń: 35

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Podmiana dysku na mniejszy