Niska wydajność TS-119

Dyskusja w 'Podstawowe ustawienia systemowe' rozpoczęta przez użytkownika franek4always, 13 Lipiec 2009.

Ładowanie...
  1. franek4always

franek4always Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    01:02
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Jakie macie transfery z waszych NAS'ów? Max co udało mi się uzyskać to 25MB/s i to nie ma znaczenia po jakim protokole (SMB/FTP/iscsi). Wg testu na CDRINFO http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/nas/test-qnap-ts-119/strona16.php powinienem uzyskać transfer co najmniej 2x większy. Dysk mam WD10EADS (http://www.tomshardware.co.uk/green-terabyte-1tb,review-31449.html), Przełącznik Gb Linksysa + kabelki 5e. Kable i przełącznik są OK (przy teście 2 pecetów po FTP uzyskiwałem transfer ok. 45 MB/s). Wygląda że wąskim gardłem jest sam TS, ale jak sprawdzić co w nim nie domaga? TS jest skofigurowany prawie że z default'u, żadnych baz MySQL czy innych feature'ów obciążających system.

2. z-ka

z-ka Moderator Contributor

Local Time:
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    U mnie po Sambie i FTP troche lepiej. Up: 30-35megabajta/s download: kolo 40-50megabajtow/s. Oczywiscie wszystko zalezy od wielkosci plikow jakie kopiujesz. Ja podaje wartosci jakie mam podczas kopiowania duzych plikow.
    Konfiguracja:
    Switch 3com, kable 5e. Dysk to Seagate 750GB ST3750640AS.
    Powyzej 40 mega/s raczej nie przejdziesz. Tak przynajmniej mowi sam Qnap na stronie z opisem sprzetu.

3. franek4always

franek4always Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Problemem był system WinXP, po zainstalowaniu Win7 uzyskuje transfery rzędu 40MB/s :D

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.