Pomoc niski upload qnapa- pomimo, że inne urządzenia w sieci osiągają większe prędkości

winiak

Entry Technician
Q Associate
18 Kwiecień 2020
67
7
8
34
QNAP
TS-x53D
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Heyo, mam problem z uploadem i pobieraniem danych z qnapa. Jak łączę się przez myqnaplcloud, to przy ściąganiu pliku osiągam masakryczne prędkości rzędu 100-200kB/s. Spróbowałem ustawić HBS3 na synchronizację plików z chmurą ale prędkości też nie powalają, upload idzie jak na poniższym screenie:
upload_2021-11-23_9-58-32.png

natomiast w szczegółach zadnaia w HBS3 wygląda to tak


upload_2021-11-23_9-54-53.png
<-- UWAGA!

Qnap jest po kablu połaczony z routerem - interent mobilny - niestety stałego łącza nie mogę mieć w tej lokalizacji z przyczyn technicznych ale nie tutaj bym upatrywał problemu. Zrobiłem testy i część danych wrzuciłem w chmurę z telefonu podłączonego po wifi z tym samym routerem i prędkość wysyłania jest na poziomie 4-8Mb/s. Zastanawiam się czemu Qnap nie osiąga tych prędkości i gdzie szukać przyczyny problemu. Na potrzeby testów wyłaćzyłem firewalla ale sytuacja nie uległa poprawie. Wydaje mi się, że po kablu serwer powinien osiągać większy transfer niż po tel po wifi?

Gdzie jeszcze szukać przyczyny problemów z uploadem??? Jeśli uda mi się osiągnąc te 4-6Mb/s to będę już zadowolony bo większość plików waży ok.1-2GB a mogą się ładować na chmurę w nocy gdy BTS jest najmniej obciążony.

Model serwera: QNAP TS-453D