NMP-1000 Bardzo wolny transfer po Lanie

Dyskusja w 'Network Media Player (NMP)' rozpoczęta przez użytkownika qnik, 31 Grudzień 2009.

Ładowanie...
  1. qnik

qnik Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Cześć
    Niedawno nabyłem NMP-1000
    Sprzęt super ale ma 2 wady:
    - przywieszki w czasie chodzenie po menu
    - fatalny transfer po LANie :-(

NMP-1000 połączyłem bezpośrednio z komputerem, kable zarobione w standardzie B. Prędkość kopiowania wynosi... 4-5Mb <wsciekly>
    W środku siedzi dysk Samsung 500GB HD502HI, ni e jest on na tyle wolny aby tym uzasadnić taki kiepski transfer.
    Karta w komputerze to 1Gb.

Czy macie jakieś sugestie w czym może być problem?

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    14:42
    Oceny:
    +1 340 / 30 / -5
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    Mam podobnie i niestety jest to za sprawa architektury i predkosci procesorow na ktorych sa zbudowane tego typu urzadzenia.

3. z-ka

z-ka Moderator Contributor

Local Time:
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE

Ta Sigma wiecej nie wyciagnie. Niestety ten problem dotyczy rowniez Popcorna A-110, ktory bebechy ma podobne. Wsadzenie w srodek (NMP-1000) karty gigabitowej to jakies nieporozumienie. Nie ma szans na wieksze transfery i zadne poprawki FW tego niestety nie zmienia.
    Pozdrawiam

4. qnik

qnik Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Po jaką cholerę w takim razie piszą karta 1 GB? Marketingowy bełkot żeby lepiej wyglądało. Niby prawdę piszą bo karta rzeczywiście 1GB a że działa prawie 1000x razy wolniej?
    Mam nadzieję że ktoś kiedyś pozwie producentów tych skrzynek i jak zapłacą grube mln $$ za wprowadzanie w błąd, to albo zaczną pisać prawdę albo poprawią sprzęt.

5. z-ka

z-ka Moderator Contributor

Local Time:
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Nie wiem, czy to pomocne, ale mozna to obejsc poprzez podlaczenie odtwarzacza do kompa po USB jako SLAVE. Wtedy transfer osiagal predkosc ok. 25-30 MB/s (tak przynajmniej jest w moim Popcornie, kiedy sprawdzalem predkosc po raz pierwszy). Nie jest to wygodne, ale predkosc kopiowania znaczaco wzrasta. Minusem jest przenoszenie odtwarzacza do kompa. W miare dobrym rozwiazaniem jest rowniez (tak wlasnie mam na stale) podlaczenie LANem do sieci, skad Popcorn (badz NMP) moze pobierac sobie zawartosc z dysku sieciowego z Qnapa. Bardzo ladnie "chodza" wszelkiego rodzaju obrazu ISO DVD, pliki mkv i inne HD oraz oczywiscie avi. Predkosc wystarczajaca do odtworzenia, ale minus to jeszcze jedna skrzynka (w tym wypadku Qnap jako plikownia).
    Pozdrawiam

Poleć tę stronę

Użytkownicy znaleźli te stronę szukając słów:

1. jaki powinien być transfer po 1gb ethernet