Pomoc nowa inicjacja systemu na SSD i przeniesienie danych z poprzedniej konfiguracji

mmaryan

Passing Basics
Beginner
17 Styczeń 2015
27
4
3
41
QNAP
TVS-x82
Ethernet
1 GbE
Witam. Mam TVS 682t. Chciałbym przenieść dane systemowe na dysk SSD (m.2) i wymienić dyski 2x8tb RAID1 na 1x18tb RAID 1. (powód - brakuje mi już miejsca) Rozumiem, że nadal qnap nie umożliwia przeniesienia danych systemowych na inny wolumen i muszę na nowo zainicjowac system i przywrócic ustawienia. Wedle mojego założenia wczesniej zgram wszystko na skonfigurowany wolumen 18TB (Raid 1), i po zainicjowaniu nowego systemu na m.2 włoże dyski 18TB i zamontuje. ? dobrze kminie? i czy jeśli teraz zaszyfruje te dyski sprzetowo na poczatku AES 256 - (bo to trzeba zaznaczyć przy inicjacji ) to nie będzie problemu z adaptacją dysków na nowym systemie?
 
Rozumiem, że nadal qnap nie umożliwia przeniesienia danych systemowych na inny wolumen
Nie - nawet Windows tak nie potrafi.

muszę na nowo zainicjowac system
tak.

przywrócic ustawienia
Przywracanie działa dla tych samych ustawień sprzętowych. Będziesz wiecej naprawiał niż skorzystasz z tego.

włoże dyski 18TB i zamontuje

tak

czy jeśli teraz zaszyfruje te dyski sprzetowo na poczatku AES 256 - (bo to trzeba zaznaczyć przy inicjacji ) to nie będzie problemu z adaptacją dysków na nowym systemie?
NIe wiem.
 
  • Lubię to
Reakcje: mmaryan
no to mam mały problem, zainicjowałem nowy Nas na dyskach SSD poustawiałem system - włożyłem dyski 18TB ze zgranymi danymi ze starej konfiguracji do kieszeni -> dyski wykryte; Klikam -> Odzyskaj - > dołącz i odzyskaj pule pamięci dostaje komunikat:
[Storage & Snapshots] Failed to scan free disks for existing storage. One or more RAID group member disks are missing.
[Storage & Snapshots] Failed to add existing storage from free disks.

WTF?? wpisuje również hasło SED (bo dyski sprzetowo zaszyfrowane = to samo :/)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Nowy system
  2. ssd raid1 hdd dane
  3. system na QM2 SSD jak przenieść
  4. przeniesienie systemu na ssd
  5. przenieść system na ssd
  6. przywracanie danych
  7. przeniesienie systemu na inny dysk
  8. system przeniesienie
  9. dołącz i odzyskaj
  10. ts-251 przeniesienie systemu
  11. przeniesienie systemu qm2
  12. przeniesienie dyskow do nowego