Pomoc Nowy HD Station i pilot zdalnego sterowania

pawurb1978

Virtualization
Q's Architect
16 Marzec 2012
679
184
93
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
1 GbE
Cześć.
Pojawiła nam się wersja testowa QTS 4.3.4, a wraz z nią HDStation 3.2.1. Na pierwszy rzut oka nic mu nie można zarzucić poza zmianą w oprogramowaniu pilota. Do tej pory istniała daleko idąca zgodność ze standardowymi pilotami MCE. Aktualnie obsługa pilota została mocno okrojona. Poza podstawowym góra, dół, prawo, lewo, OK i cofnij nie działa nic. Jest to pewien kłopot szczególnie dla tych przyzwyczajonych do pilotów typu logitech harmony. Teraz zamiast przycisnąć po prostu stop trzeba nacisnąć OK,w prawo i jeszcze raz OK. Tyczy się to np. Kodiego (czytaj hdplayer, bo KODI przecież nie ma wsparcia ;) tak więc po usunięciu skinu qnapa z HDPlayera to co zobaczycie to na pewno nie jest KODI 17.4 :) ), Youtuba czy w dużej mierze plexa.

Mam pytanie do osób, które temat może interesować. Czy ktoś się z tym już spotkał i wpadł na pomysł jak przywrócić poprzednią wersję obsługi pilota?
Oczywiście może to być tylko jakiś bug ale mam dziwne wrażenie, że jednak jest to celowe działanie.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 BETA Build 20171103
Model serwera: QNAP TS-470 PRO
 
Owszem tak. Nadal da się go używać i nie do przecenienia są możliwości konfiguracyjne, tworzenie sekwencji uruchamiania czy personalizacja. Niestety mocno ograniczona jest jego funkcjonalność w samym HDStation. Korzystanie z pilota bez możliwości prostego wciśnięcia stop jest wysoce irytujące. Nie mówiąc o wywołaniu choć by menu z prawokliku. Połowa ustawień dotycząca folderów, bibliotek i bardziej zaawansowanego odtwarzania jest dostępna wyłącznie przy użyciu klawiatury. W Youetube jest to wyjątkowo przeszkadzające. Brak zwykłego "stop" powoduje, że używanie samego pilota staje się na tyle niewygodne iż od razu lepiej przesiąść się na klawiaturę.
Mam nadzieję że to wypadek przy pracy.
 
W wersji 3.2.1 przestał mi działać Kodi, dlatego wróciłem do 3.2.C i jest git :)
A sprawdzałeś HDPlayera. W końcu to jest KODI. Chcesz w HDPlayer mieć skina z kodi to zaloguj się do konsoli u usuń z folderu skin qnapa. Odpali ci się czysty KODI 17.4.
 
  • Lubię to
Reakcje: Artjablo
Po aktualizacji oryginalny pilot też działa źle - na Kodi... Klawisz Return nie powraca do katalogu nadrzędnego, tylko zachowuje się jak Home - powraca do głównego ekranu. Jak ktoś ma sporo katalogów, to poruszanie się po nich jest jakąś porażką... Mam nadzieję, że to jest jakiś błąd i zostanie poprawiony.

Klawisz INFO też przestał działać (KODI)... Powróciłem na HD Station 3.1.C - zaczęło działać, ale to chyba nie polega na tym, żeby robić downgrade oprogramowania.
 
  • Lubię to
Reakcje: pawurb1978
nie wiem czy to przypadkiem nie ma związku featurem Qbutton w ktorym definiujesz zadania w serwerze. Jutro porozmawiam z RD w sprawie problemu z MCE.
Myślałem o tym. Bawiłem się Qbutton na wersji HDS 3.1.C i teraz na 3.2.1. Nic się nie zmieniło w funkcjonalności a na poprzedniej wersji wszystko działało. No ale wszystko jest możliwe. Napisałem do supportu i na razie milczą. Po paru dniach testu jestem przekonany, że to jakiś bug. Nawet ta działająca część pilota ma kłopoty. Raz działa OK a innym razem klikasz raz a na ekranie powstaje chaos jak byś na oślep naparzał po pilocie. I nie jest to wina pilota. Mam trzy różne łącznie z oryginałem Qnapa i na każdym jest to samo.
 
Poczekajcie na HDStation 3.2.2, wersja 3.2.1 to chyba jakaś beta i ktoś przez przypadek wcisnął guzik, żeby poszła w eter. Jak wiadomo QNAP już z niej się wycofał (głównie przez nagłe skoki w wykorzystaniu CPU do nawet 100% przez jeden proces) i obecnie funkcjonująca to 3.1C.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. HDPlayer 13.
  2. pilot nie działa