Nowy NAS proszę o pomoc w wyborze

sojer2005

Nowy użytkownik
Noobie
9 Kwiecień 2017
2
0
1
44
QNAP
null
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam,
obecnie posiadam WD MyCloud, ale chyba czas na zmianę tego sprzętu na coś ze stajni QNAP (dwu dyskowy).
Zależy mi na bardzo sprawnym i szybkim przesyłaniu plików video 4K (HEVC) do sieciowego odtwarzacza video (Vero 4K), który wyposażony jest w dość wolne złącze ethernet 100 Mb/s lub Apple TV 4K (tu złącze gigabit ethernet).
Dodatkowo chciałbym też używać klienta torrent bezpośrednio na takim NAS. Zależy mi na tym, żeby NAS nie dostawał zadyszki i pracował stabilnie.
Nie zależy mi na transkodowaniu sygnału, tylko stabilnym i szybkim "podaniu" plików do odtwarzacza.

Czy nowy w ofercie TS-231P2 jest ciekawą propozycją, czy lepiej kupić TS-251A-2G?
 
Witaj,
Moim zdaniem lepiej dołożyć do 251 i rozbudować do 8GB. Spełni Twoje powyższe wymagania z nawiązką i platforma Intel.
 
Cześć,
Nie napiszę który model jest lepszy, bo to jest decyzja i odpowiedzialność kupującego. Mogę się natomiast wypowiedzieć w jakim zakresie spisuje się "sprzęt", który posiadam.
Mam model TS-431p (myślę, że tu nie będzie jakichś istotnych różnic w użytkowaniu w stosunku do P2). Wykorzystuję go do udostępniania plików w sieci domowej oraz jako magazyn dla kopii zapasowej. Zainstalowany Download Station działa sprawnie i nie obciąża procesora. Jeżeli ktoś potrzebuje NAS w takim zakresie to nie warto przepłacać. Tyle tylko, że z czasem człowiek zacznie odczuwać niedosyt...
Nie posiadam telewizora więc nie wiem jak podaje on filmy (zwłaszcza 4k) na taki odtwarzacz. Natomiast oglądanie filmów na komputerze przez sieć jest jak najbardziej płynne.
S.
 
TS-231 na spokojnie da rade
Bez urazy ale na tym procesorze chcesz odpalić 4K?

Chyba że będzie DLNA i telewizor zrobi za NAS-a robotę, bo o stremingu to zapomnij.

Ja nie kupiłbym nic poniżej jakiegoś Intela, tylko to automatycznie większe koszta.
 
Dziękuję wszystkim na odpowiedzi.
Chyba zdecyduję się na TS-251A-2G.
 
Witam
Również posiadałem WD My Cloud 3T i obecnie mój wybór padł na TS 253A-4G . Z obserwacji przesyła bardzo szybko filmy do telewizora po lan, porównując do WD to szybciej mi działa przesył plików, strumieniowanie na laptopa nie tylko w tej samej sieci i oczywiście bez zastrzeżeń wyświetla filmy na telefonie. Jestem zadowolony z zakupu.