Nowy QNAP - ale jaki?

cichy

Nowy użytkownik
Noobie
16 Grudzień 2013
8
4
3
39
QNAP
TS-110
Ethernet
1 GbE
W niedalekiej przyszłości noszę się z zakupem nowego QNAPa. Padło na tą firmę bo mam już jednego trochę czasu i sprawuje się rewelacyjnie, ale chce się mieć coś więcej i tutaj zwracam się z zapytaniem do Was. Co wybrać żeby nie żałować i po 4-5 latach nie stracić supportu w postaci uaktualnień?
Od razu sprecyzuję w co celuję:
- minimum 4 dyski
- możliwość rozbudowy RAM
- HDMI jak będzie to fajnie ale niekoniecznie
- 2x1Gbit
- Intel/AMD
W głównej mierze ma to robić jako serwer plików w sieci lokalnej ze zdalnym dostępem przez VPN (uruchomiony na routerze). Chciałbym też na tym odpalić swój serwer gry (KF2), są binarki pod Linuxa ale czy będzie to możliwe i czy w ogóle jest sens?
 
Piękna sprawa ale fundusze na takie coś nie pozwolą. Chociaż może fundusze by pozwoliły ale w domu by były Niemcy z małżonką:p Coś innego może, niekoniecznie taki full wypas bo do tej ceny jeszcze dyski muszę dokupić i to kolejna kwota do wydania będzie :(
 
Ok,
Jeżeli ma być budżetowo, to:
1. Dobrą opcją cena/możliwości jest TS-451 (procesor słabszy i model trudny już do dostania), lub droższy TS-451+ z czterowątkowym mocniejszym procesorem.
2. Jest obecnie dostępny w rewelacyjnej cenie w Qnap Outlet TS-853S Pro, na dyski 2,5'. Dyski masz do 2TB np. WD Black, co w raid 50 8x2TB daje 12TB przestrzeni dyskowej za rozsądną cenę. Gdyby nie to, że mam już 4 Qnapy to sam w ciemno bym go brał.
3. TS-453 Pro
W w/w modelach rozszerzysz pamięć do 16GB RAM.
Procesowy niestety są wlutowane w płytę główną, co uniemożliwia ich upgrade, ale modele te ze względu na zainstalowany DOM 512Mb dają gwarancję długiego okresu ich wspierania przy przyszłych systemach wydawanych przez firmę QNAP.
To tak na szybko z mojego bieżącego śledzenia rynku ;)
 
QNAP TS-453A-4G
+ 8 GB RAM - zalezy co masz w nasie - moze byc kosc 4 i dokupisz drugą , jak dwie to kup 2x 4 GB i czesc
ram sam sobie dokupisz i wymienisz ... jest to równie skomplikowane co w wymiana ramu w laptopie ..

co do gierki - jeśli ta binarka jest statyczna to pojdzie na Q, w przeciwnym razie odpalisz ją sobie wirtualizacji ( a tam RAM się przyda ;) ).
 
@pigers i @Artjablo wszystko pięknie ładnie ale do 'budżetowych' propozycji to daleko Waszym opcjom. Jedynie TS-853S Pro ma przystępną cenę ale jeden mankament imo - dyski 2,5", cenowo drożej wypadają takie dyski niż 3,5". Coś mi się zdaje że nie znajdę nic w miarę normalnego bez 5k za urządzenie z dyskami.
 
(i)QNAP to jedne z najdrożyszch NASów - taniości tu nie widzę ... wymagasz to płacisz :stayaway:

za te pieniądze możesz sobie postawić dużo fajniejszy HTPC ale o resztę oprogramowania musisz sobie sam zadbać

ja z pełną świadomością zapłaciłem za moje lenistwo i narzekam i zgłaszam błędy, usterki
 
TS-453Bmini? Z 4GB RAM. Później up to 16GB.
 
TS-453Bmini - bardzo zacnie się prezentuje, pytanie czy dałby radę to uciągnąć?
@piqers - zdaję sobie sprawę że QNAP nie jest tani ale zawsze można znaleźć złoty środek, kupić używkę na taki przykład, czy nawet ciut starszą wersję. Co do HTPC - myślałem nad tym ale po co sobie głowę zawracać konfiguracją tego - swojego QNAPa ustawiłem raz i nie grzebię bo nie widzę potrzeby, fakt zajęło to trochę ale jest ok.
 
Ok,
Jeżeli ma być budżetowo, to:
1. Dobrą opcją cena/możliwości jest TS-451 (procesor słabszy i model trudny już do dostania), lub droższy TS-451+ z czterowątkowym mocniejszym procesorem.
2. Jest obecnie dostępny w rewelacyjnej cenie w Qnap Outlet TS-853S Pro, na dyski 2,5'. Dyski masz do 2TB np. WD Black, co w raid 50 8x2TB daje 12TB przestrzeni dyskowej za rozsądną cenę. Gdyby nie to, że mam już 4 Qnapy to sam w ciemno bym go brał.
3. TS-453 Pro
W w/w modelach rozszerzysz pamięć do 16GB RAM.
Procesowy niestety są wlutowane w płytę główną, co uniemożliwia ich upgrade, ale modele te ze względu na zainstalowany DOM 512Mb dają gwarancję długiego okresu ich wspierania przy przyszłych systemach wydawanych przez firmę QNAP.
To tak na szybko z mojego bieżącego śledzenia rynku ;)
Hej
A które modele 4-dyskowe mają możliwość np. wymiany procesora w przyszłości?
pozdrawiam
Andrzej

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka