Nowy użytkownik TS-230 (i NAS w ogóle)

jsbien

Entry Technician
Q Associate
29 Styczeń 2021
31
4
8
github.com
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Kupiłem w tym tygodniu TS-230 przede wszystkim na potrzeby robienia kopii zapasowych, ale po zapoznaniu się z jego możliwościami postanowiłem przenieść zdjęcia ze Zdjęć Google i udostępniać je tym samym wybranym osobom. Mam trochę nagranych filmów (głównie z telewizji naziemnej w formacie TS), będę próbował streamować je na Oculus Go (wkrótce zaczynam eksperymenty z Plexem). Przy rejestracji podałem TS-210, bo TS-230 nie ma na liście, TS-x30 też (chyba, że przeoczyłem)

Jestem wieloletnim średniozawansowanym użytkownikiem Linuksa (konkretnie Debiana), ale na razie w QTS czuję się trochę zagubiony.
Moim problemem jest m.in. "Swap Memory usage is too high", muszę nauczyć się uruchamiać tylko te procesy, które są aktualnie potrzebne.

Radykalnym rozwiązaniem problemu pamięci byłoby zwrócenie TS-230 i kupienie TS-251D-4G - organizacyjnie jest to możliwe jeszcze przez niecały miesiąc. Wszystkich możliwości TS-251D na pewno nie wykorzystam (np. nie planuję podłączać niczego po HDMI ani streamować 4K), ale boję się, że TS-230 okaże się za słabe do planowanej obsługi zdjęć pomimo tego, ze to przede wszystkim skany rodzinnych zdjęć i raczej ich już nie przybywa. Będę wdzięczny za opinie na ten temat.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum

JSB