Pomoc nvme sed encryption

mentis

Passing Basics
Beginner
7 Listopad 2015
14
3
3
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
cześć wszystkim,

zainstalowałem qm244 w 453be podpiąłem 2x256GB ssd i mam problem z zainicjowaniem/ zamontowaniem dysków.
Dyski mają status SED odblokowany i chciałbym wykonać action erase sed, niestety za każdym razem wprowadzany PSID ze stickera jest odrzucany jako nieprawidłowy. Może jakaś inna metoda?
Pod win na adapterze USB mogę zrobić sobie pendrive, ale wolałbym wykorzystać jako cache/ system.

Czy ktoś coś w temacie walczył?
 
nie dałem rady zmusić do działania dysków w QTS, po inicjalizacji macierzy nagle pojawiła się jakaś aktywność dysku 2 na karcie rozszerzeń pomimo braku struktury. Bez SED erase nic nie mogę zrobić z dyskami w nas'ie, wpisywanie PSID bez zmian.

poszedł request na helpdesk,
 
Witam
cos moja odpowiedz znikła, no ale mam podobna sytuację, mianowicie kilka dni temu od nowa ustawiałem Qnap'a przeniosłem wszystkie dane na inny sprzęt, później nowa instalacja systemu zainicjowany system, ustawione wolumeny instalacja programów VM, kontenerów miałem przenieść dane z powrotem ale już było późno wiec qnap sobie działał 2-3 dni i przedwczoraj widziałem że coś tam sobie mieli, myślałem że biblioteki sprawdza z kilkoma filmami i skanuje ale następnego dnia dysk był prawie pusty i zabierało się coś za dysk ssd gdzie był system, pewnie jakiś włam ale większość mam poblokowane i nie wychodzi na świat jedynie VPN i kontenery (plex, emby i Overseer) niestety nie doszedłem co mogło być przyczyną, idąc dalej nowa instalacja qnapa dla bezpieczeństwa ale w momencie tworzenia puli / wolumenu powstał problem nie mogę go dodać, rozpoznaje że jest dysk ale nie widzi go w spisie. Tak samo PSID ze stickera jest odrzucany jako nieprawidłowy. Ktoś już coś wymyślił ? czy jednak Helpdesk ?

1653394575337.png
1653394628617.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 453be
  2. instalacja na nvme