Pomoc obsługa qnap kodeka H.265

guffi

ZFS Master on QTS!
Q's Expert
13 Marzec 2020
342
3
17
28
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam
Czy obsługuje mój qnap HEIF/ HEVC (H.265) jak tak to jak się ma to do plexa czyli dobrze to działa jak by się chciało film w 1080p h.265 z hdr puścić przez dlna do tvboxa. czy dużo obciąża serwer qnap?

Wersja oprogramowania 4.4.3.1400 Build 20200817
Model serwera: QNAP TS-251D
 
Wchodzimy na stronę producenta tam widnieje procesor:

Intel® Celeron® J4025/J4005 dual-core 2.0 GHz processor.

Szukamy procesora:
Intel Celeron J4005 - Benchmark and Specs
Intel Celeron J4025 - Benchmark and Specs

dostajemy odpowiedź że owszem wspiera ten kodek.

co do Plexa, wydaje mi się ze wszystko powinno działać. Ewentualnie będzie konieczność zastosowania wspomagania sprzętowego, opcja jest tylko w wersji płatnej. Ja przez Plexa oglądałem Bonda w tym kodeku i wszystko działało.

Jeśli chodzi o DLNA życie wygląda inaczej. Tutaj to Twój odtwarzacz np. TV musi dekodować obraz, Qnan/Plex daje tylko zera jedynki. Wiec serwer w ogóle nie powinien być obciążony, nie licząc dysków.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Wchodzimy na stronę producenta tam widnieje procesor:

Intel® Celeron® J4025/J4005 dual-core 2.0 GHz processor.

Szukamy procesora:
Intel Celeron J4005 - Benchmark and Specs
Intel Celeron J4025 - Benchmark and Specs

dostajemy odpowiedź że owszem wspiera ten kodek.

co do Plexa, wydaje mi się ze wszystko powinno działać. Ewentualnie będzie konieczność zastosowania wspomagania sprzętowego, opcja jest tylko w wersji płatnej. Ja przez Plexa oglądałem Bonda w tym kodeku i wszystko działało.

Jeśli chodzi o DLNA życie wygląda inaczej. Tutaj to Twój odtwarzacz np. TV musi dekodować obraz, Qnan/Plex daje tylko zera jedynki. Wiec serwer w ogóle nie powinien być obciążony, nie licząc dysków.
A ty wykupujesz wersję płatną? czy lecisz bez tego?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. heif
  2. DLNA film
  3. kodek ac3