Pomoc Ochrona dostępu i blokowane adresy IP sieci lokalnej

gospath

Nowy użytkownik
Noobie
23 Luty 2017
12
0
1
40
QNAP
TS-x53A
Ethernet
100 Mbps
Witam,

Nie jestem super biegły w konfiguracji zabezpieczeń qnp-a ale chciałem ostatnio nico lepiej zabezpieczyć sobie dostęp na serwer.

Mam problem z ustawieniem ochrony dostępu do qnap-a przez sieć. I tak, ustawiłem w zakładce SYSTEM/BEZPIECZEŃSTWO/OCHRONA DOSTĘPU DO SIECI/ włączyłem ochronę i ustawiłem wszystkie protokoły http(s), ftp itd. na Jeśli w ciągu 5 min wystąpią 5-10 nieudanych prób połączenia to blokuje Ip na zawsze... Problem dotyczy protokołów chyba samba? Ponieważ jak na HTTP działa wszystko OK, tak na zmapowanym dysku (pod windowsem 10) próbuje się dostać - to na 1 rzut jest ok, ale wystarczy, że wejdę gdzieś głębiej do katalogu i przeglądam pliki itd to zaraz zostaję przydzielony na listę do blokowania! baned forever! :( Oczywiście jak usunę "ochronę sieci" to będzie ok. Próbowałem zmieniać parametry czasu i ilości prób - nadal to samo. W ogóle nie wiem o co chodzi z tym hasłem, ponieważ przy mapowaniu hasło podałem dobre!?

Fizycznie wygląda to tak, że jest router, a do niego podłączony jest serwer qnap oraz wszystkie komputery w domu. Łącze się na serwer używając Ip zarezerwowanego dla qnap 192.168.1...

Wersja oprogramowania Firmware: aktualna
Model serwera: QNAP TS-253A
 
jest wszystko OK. :(

dysk wszyscy$ jest mapowany pod całkiem inną sieć... nie dotyczy sprawy qnapa
1.JPG
 
zmieniłem ponownie hasło do konta - qnapa. Odłączyłem mapowane dyski ze wszystkich komputerów, zresetowałem systemy. Włączyłem ponownie ochronę sieci z warunkami 1min 5 razy błędne... i jak an razie po wejściu w nowo zmapowane dyski nie wywala mnie jako intruza do black listy! Zobaczymy jak się to przegryzie na drugi dzień...