Pomoc Ochrona połączeń sieciowych - Blokowanie adresów IP

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Hej,

Włączyłem sobie ochronę połączeń sieciowych, aby w przypadku złej próby zalogowania blokowała IP na 1 dzień:
upload_2017-6-29_10-5-6.png


Problem polega w tym ze po uruchomieniu tej opcji pojawiły mi się komunikaty o blokowaniu dla IP o których nie mam pojęcia w sieci wewnętrznej:
upload_2017-6-29_10-6-19.png


Sprawdzając połączenia na Routerze, nie mam takich urządzeń podpiętych (pod tymi IP).

Pytanie brzmi, co to mogą być za połączenia? Może pralka, zmywarka, czy ktoś inny próbuje się zalogować do NAS?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-253A
 
Ok. Zrozumiałem że jak napisane jest źródło IP 127.0.0.1 to w takim razie są to wewnętrzne adresy.

czyli mam rozumieć ze cały czas próbuje się ktoś ze mną połączyć?!

Co za dziadostwo.

Można to wyłączyć z logów powiadomień? Tak by nie pokazywały mi się te wpisy u góry po prawej stronie?

Jak to jest u Was, również macie takie zapytania do swojego NAS-a?
 
czyli mam rozumieć ze cały czas próbuje się ktoś ze mną połączyć?!
odłącz NASa od Internetów i masz problem z głowy

Można to wyłączyć z logów powiadomień? Tak by nie pokazywały mi się te wpisy u góry po prawej stronie?
nie wiem, popatrz w opcje logowania.

Jak to jest u Was, również macie takie zapytania do swojego NAS-a?
tak, daję bany wieczne.
 
Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie te IP to pochodzenia dziwnych krajów Azjatyckich.

Od Iternetów NAS odłączony to nie NAS, tylko mały komputerek. Chociaż pewnie to też jest jakieś rozwiązanie.

Szukałem w logach i nic takiego niestety nie widzę. Chciałbym aby logi blokowań były ale tylko w module ochrony połączeń sieciowych, bo tutaj powstaje wiele komunikatów ukrywających dla mnie te faktycznie ważne informacje.

Zmieniłem na bany wieczne.

A korzystasz jeszcze z jakieś dodatkowej ochrony? Może coś na routerze można jeszcze ustawić?
 
  • ·
  • TS-x73
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • 5.0.1.20230421@TS-473 / 5.0.0.1891 @TS-251A
Czy możecie podrzucić jakiś link do postawienia VPN, bo to kolejna której muszę się nauczyć.

Tapatalked via P9 EVA-L19
 
Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie te IP to pochodzenia dziwnych krajów Azjatyckich.

Od Iternetów NAS odłączony to nie NAS, tylko mały komputerek. Chociaż pewnie to też jest jakieś rozwiązanie.

Szukałem w logach i nic takiego niestety nie widzę. Chciałbym aby logi blokowań były ale tylko w module ochrony połączeń sieciowych, bo tutaj powstaje wiele komunikatów ukrywających dla mnie te faktycznie ważne informacje.

Zmieniłem na bany wieczne.

A korzystasz jeszcze z jakieś dodatkowej ochrony? Może coś na routerze można jeszcze ustawić?
A nie mozesz wywindować SSH na jakiś wysoki port?
 

Mogą Cię zainteresować