Pomoc Od czego zacząć? Centrum multi i możliwość oglądania filmów z PC'ta w domu na różnych urządzeniach

disaster3

Nowy użytkownik
Noobie
20 Luty 2021
4
1
3
44
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Hej, hej,

jak już wspomniałem w dziale "Przywitaj się", trafiłem tutaj poprzez google jak szukałem jakiś informacji na temat aplikacji PLEX.
Jeśli to nie ten dział to prośba o przeniesienie w odpowiednie miejsce. :)

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc/instrukcje od czego zacząć, co zainstalować/kupić aby mieć możliwość oglądania filmów na zasadzie streamingu z własnego PC'ta na innych urządzeniach w domu, które mam na twardym dysku?

Na hdd mam jakieś filmy i czasami, mam ochotę coś obejrzeć na telefonie (iPhone) lub tablecie (iPad). Cholera mnie bierze jak muszę za każdym razem podpinać telefon/ipad, odpalić itunes'a i po kablu zgrać jakiś film, set seriali na komórkę na VLC.

Zastanawiam się jak (pewnie się da) zrobić aby będąc w jednej sieci domowej, uruchamiam np. takiego VLC player'a/innego klienta i przez niego sięgać do folderu na HDD pct'a z filmami. Uruchomić na telefonie i oglądać. Mam też Smart TV z zainstalowanym Kodi Player'em, ale do tej pory też biegałem z pendrivem z komputera do TV i z powrotem.

Dostałem informację, że właśnie takie rozwiązanie oferuje Plex server na komputerze i Plex Player na urządzeniach. Nie wiem czy potrzebuję kupić jakieś licencje, jedna? wiele? żeby dalej z tym pójść a może w ogóle coś innego.
Głównie chodzi mi o możliwość oglądania na zasadzie streamingu na w/w urządzeniach bez zgrywania tego fizycznie na urządzenia w sieci domowej.
Z innych usług to korzystam już na poszczególnych urządzeniach poprzez ich aplikacje mając wykupione subskrypcje (HBO Go, Netflix, Spotify Premium, Tidal Master).

Poniżej kilka technikali:

1. Internet - UPC 1GB i ich firmowy modem
2. Urządzenia - Iphone 12 Pro, Ipad 10.5 Pro, 65" Smart TV Philips
3. Komputer Stacjonarny:

Płyta główna Asus Z170I Pro Gaming (90MB0MQ0-M0EAY0)
Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6 MB, BOX (BX80662I56600K)
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 32 bit 64 bit BOX (KW9-00250)
Pamięć HyperX Fury, DDR4, 16 GB, 2400MHz, CL15 (HX424C15FBK2/16)
Karta Graficzna Radeon RX470

DYSKI:
1. SYSTEM - SSD GoodRam 240 GB 2.5" SATA III (SSDPR-IRIDPRO-240)
2. Wszystko - SSD Crucial 256 GB 2.5" SATA III (CT256MX100SSD1)
3. Magazyn - HDD Western Digital Caviar Green 2 TB 3.5" SATA III (WD20EARX)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w temacie! :)

Pozdrawiam! :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. netflix