Pomoc Odpowiednie ustawienie dysków pod dwa single

lookash

Passing Basics
Beginner
24 Kwiecień 2017
14
1
3
38
Poznań
QNAP
null
Ethernet
null
Dzięki waszej pomocy wybrałem swojego pierwszego NASa - model TS-251

Mam natomiast pytanie o konfigurację.
Chce uzyskać następujacy układ:

Dysk 1 - dysk na którym trzymam multimedia, pliki ściagane z sieci itd.
Dysk 2 - dysk na którym trzymam wszelkie swoje projekty graficzne związane z pracą (zdjęcia i grafika)

Każdy z nich będzie backupowany na osobne dyski USB.

Chciałbym aby oba dyski były zwykłymi niezależnymi od siebie dyskami. Co wybrać zatem podczas pierwszej konfiguracji?
1. Statyczny wolumen pojedynczy
2. Wielokrotny wolumen typu Thick
3. Wielokrotny wolumen typu Thin

Wiele razy przewinęło mi się w tematach ustawienie Single disk, ale niestety nie widzę takiej opcji podczas konfiguracji.

Podczas pierwszego uruchomienia wybrałem pierwszą opcję, a później dodałem drugi dysk, przekopiowałem na niego dane. Później zdecydowałem, że chce jednak zamienić pierwszy dysk na inną sztukę i dokonałem ponownej inicjalizacji, z uprzednim wyciagnięciem dysku z drugiej kieszeni. Kiedy zamontowałem go ponownie niestety NAS go już nie widzi. Czy to oznacza, że jednak te dyski są jakoś ze sobą "połączone".

Czyli w skrócie, czy da się tak skonfigurować QNAPa, aby dyski były osobnymi, niezależnymi od siebie bytami? Tak, abym np. kiedy dysk nr 2 padnie, mógł po prostu zamienić go na jego kopię z kieszeni USB i działać dalej?

Model serwera: QNAP TS-251
 
1. Statyczny wolumen pojedynczy

Czyli w skrócie, czy da się tak skonfigurować QNAPa, aby dyski były osobnymi, niezależnymi od siebie bytami?
Tak. Oba dyski jako w/w wolumeny.

Tak, abym np. kiedy dysk nr 2 padnie, mógł po prostu zamienić go na jego kopię z kieszeni USB i działać dalej
Nie, bo to kopia danych - nie ma tam struktury danych QNAPa z dysku. Wsadzasz nowy dysk, konfigurujesz i odzyskujesz dane z kopii.
 
Dzięki za odpowiedź.

Rozumiem. Zatem skonfiguruję dwa osobne wolumeny.

Nie, bo to kopia danych - nie ma tam struktury danych QNAPa z dysku. Wsadzasz nowy dysk, konfigurujesz i odzyskujesz dane z kopii.
Szkoda, ponieważ wcześniej przed zakupem NASa robiłem sobie kopie, a właściwie obrazy dysku na drugim 1 do 1.
Tak tylko podsumuje.
Wcześniej myślałem, że QNAP nie zapisze nic na partycji HFS+. Doczytałem, że obsługuje zarówno read, jak i write na tym typie partycji, wiec wychodzi nawet lepiej, bo backup na takim dysku zewnętrznym będę mógł odczytać bezpośrednio pod OSX w razie potrzeby.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ustawienie dysków
  2. kopia danych NAS na dysku usb