Odtwarzanie filmów BlueRay

Karbulot

Karbulot

Passing Basics
Beginner
24 Lipiec 2010
18
0
1
54
Witam.

Spróbowałem przetestować, jak Qnap NMP-1000 sobie radzi z odtwarzaniem filmów BlueRay. Wrzuciłem na dysk Władcę Pierścieni (całą trylogię). Filmy maja oryginalną strukturę katalogów, odpaliłem je z pliku BDMV/STREAM/00001.M2TS. Na drugim filmie był to plik 00003. Wszystko ładnie pięknie, film sie otworzył, miałem napisy do wyboru, miałem audio do wyboru. Niestety wystąpił problem z pokazywaniem czasu. Kiedy włączyłem pauzę na samym początku, pokazywało jakiś czas 01.10.50, chociaż powinno być raczej 00.00.01 czy kilka sekund więcej. A pokazywało, jakby film już trwał. Na suwaku w trakcie pauzy nie pokazywało czasu filmu. Nie działał przeskok do konkretnego czasu, kiedy chciałem przeskoczyć np do czasu 02.00.00, nadal mi się odtwarzał tam, gdzie byłem. Przewijanie działa tylko razy 2.

Czy u Was też tak jest? Trochę to kłopotliwe, bo co mam zrobić, jak przerwę film w połowie? Taki Powrót Króla trwa prawie 4 godziny. Jak przerwe przy 3 godzinach, to później co? Przeskok do wybranego miejsca nie działa, przewijanie tylko x2. Trochę to kłopotlkiwe.

Firmware najnowsze.
 
Rozumiem, ze nikt jeszcze nie testowal filmow BluRay?
 
Heya

NMP pozwala na otworzenie filmu BluRay na kilka sposobów.
1) obraz plyty
2) otwieranie poszczegolnych plikow
3) otworzenie calego folderu (na folderze w ktorym jest zawartosc) nacisnij Play.

Rekomenduje sposob nr. 1 i 3.

Pozdrawiam