Pomoc Odtwarzanie plików filmowych przez MX Player na Androidzie

---===PIOTR===---

Passing Basics
Beginner
12 Marzec 2017
20
3
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0299 Build 20170901
Model serwera: QNAP TS-251

Witam

Mam problem z odtwarzaniem plików z napisami za pomocą MX Player (otwieram przez ES Eksplorator).

Jeżeli w ES Eksploratorze skonfiguruję dostęp do NAS za pomocą zakładki "LAN" (wtedy ścieżka jest typu SMB://) to plik otwiera się w MX Playerze oraz doczytywane są poprawnie napisy które znajdują się w tym samym folderze.... natomiast urządzenie dostaje bana na 30 minut (Pewnie przez to, że MX Player otworzył napisy do których nie miał hasła, hasło miał ES Eksplorator. Strzelam, może próbował robić coś innego).

Jeżeli w ES Eksploratorze skonfiguruję dostęp do NAS za pomocą "FTP" wtedy nie zdarza się blokada, natomiast MX Player nie wczytuje napisów. Muszę je ręcznie kopiować do lokalnego folderu na urządzeniu z Androidem (czy to telefon, czy H96+ Pro - zachowują się tak samo).

Jak najlepiej to zrobić? (lub jakim innym zestawem eksplorator/player otwierać filmy z napisami?)
 
A nie lepiej wejść na NAS przez FileStation wybrać film a otworzyć go czy to w MX Player czy to VLC (też korzystałem z MX Playera, ale przeniosłem się na VLC). Dzięki temu będziesz miał dostęp zarówno w sieci jak i po za siecią. Ja przeszedłem na Plexa.

Jeszcze lepsze
 
Wyłączyłem ochronę dostępu do sieci dla protokołów FTP, Samba i AFP. Jeżeli z zewnątrz przekierowuję jedynie porty dostępowe do NAS (u mnie 8081 i 443), a sieć wewnętrzna może zostać uznana jako "zaufana" to niczym nie ryzykuję, prawda? Wolę się upewnić.
 
Ufam na tyle ile potrafię ten grajdół zabezpieczyć. Po prostu włamanie na NAS uznałbym jako niedogodność, a zainfekowanie jednego z komputerów czy telefonów jako katastrofę. Jakieś dziwne produkty typu oczyszczacz powietrza, robot sprzątający są w sieci gościnnej gdzie do NAS dostępu i tak nie dostaną.
 
sieć wewnętrzna może zostać uznana jako "zaufana" to niczym nie ryzykuję
uuu - to bardzo ufasz swojej sieci

tylko jak ci malware wjedzie od lanu, to nawet nie bedziesz wiedział xD

Wejdzie do lanu i co? Bedzie mialo dostep tylko do folderow dostepnych publicznie.
No chyba ze wejdzie ci na PC z ktorego zarzadzasz nasem, to wtedy jest lipa. Zakladajac u mnie scenariusz ze ktos sie wlamuje do sieci lan... to skasuje mi 2tb filmow i seriali. No strata straszna ^^