Odzwyskianie po Resecie - błagam o pomoc

helpme

Nowy użytkownik
Noobie
23 Kwiecień 2010
3
0
1
No i stało się...

Nie mogłem za żadną choinkę zalogować się na mój Qnap 209 Pro II. Firmware ostatni jaki był. Nagle któregoś dnia - hasło i użytkownik nie wchodziło. Próbowałem przytrzymać przycisk z przodu, żeby się zresetowały ustawnienia i nic. No to użyłem reset z tyłu...już mogę się zalogować, ale straciłem ważny folder. Szef mnie zabije.

Czy da się to odzyskać? Zajętość dysku jest wciąż taka sama?

Pozdrawiam... i proszę o pomoc
 
Wielkie dzięki. Wiesz nie wiedziałem, czy to się odnosi do w zasadzie formatowania (resetu). Boję się, że system nadpisał katalogi i że nie znajdę tych plików. jestem bardzo nerwowy naprawdę. Bardzo się tym przejmuję, bo te dane były cholernie potrzebne. Dziękuję, pozdrawiam,.
 
Z tego co pamiętam reset nie "formatuje" dysków. Nie ma też "nadpisywania" katalogów, raczej jak to nie był "domyślny" udział to wpis w konfiguracji został usunięty. Zrób sobie nowy udział najlepiej o innej nazwie a następnie z poziomu SSH poszukaj Twojej zguby i przenieś do katalogu nowego udziału.
 
Słuchajcie, jak wam to powiedzieć.
Wiele lat jestem w Internecie, a na forach zazwyczaj jako petent. Zazwyczaj to jest tak: im ktoś ma większą wiedzę tym łatwiej naciąć się na jego irytację i patrzenie z góry.

Aż tu nagle pan Jarlath. Całkowicie niesamowity człowiek. Nie dość, że odpowiedział na mój apel natychmiast, nie dość, że wszystko dokładnie wyjaśnił, to jeszcze poświęcił swój czas na rozwiązanie problemu od A do Z.

Jestem ci Jarlath niezmiernie wdzięczny. Po takich rzeczach poznaje się dobrych ludzi. Naprawdę utrata tych danych byłaby bolesna a sam nie poradził.

Kiedy czasem zdarzy zrobić się coś głupiego jak "format c" albo zwarcie złych zworek albo reset QNAPA bez wcześniejszego bakapu myślisz sobie w duchu "Nie będę jadł słodyczy ani pił piwa przez 2 lata, tylko mi pomóżcie Niebiosa".

Kurde jakieś 6 minut później odezwał się Jarlath!
Pozdrawiam!
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. utrata danych