Odzysk danych z RAID-6

A

arkads

Guest
Witam

Czy to w ogóle możliwe? Sprzęt TS-409 Pro ustawiony RAID-6, 4 identyczne dyski Seagate ST3500320NS SN05. Posypał się QNAP jak to zwykle lubi po cyzm zniknęly konta użytkowników oraz wszystko z dysków. Obecnie wyświetla pojemność dysków 914.76 GB z tego wolne 882.08 GB a wiec coś tam siedzi. Pewnie nie do odzyskania jak się spodziewam. Znalazłem na forum jedynie informacje o dyskach bez raid lub RAID-1. Próbowałem wczytać zapisaną konfigurację z plikku bin ale nic to nie dało.

I jeszcze jedna rzecz. Nie daje się wgrać firmware. Obecny to 2.1.0 Build 080904 i jest ściągany i wgrany ze strony wiadomej. Natomiast chcialem wgrać 3.1.0 Build 0708 i nie daje się. Dochodzi do 20% i błąd. Podobnie jest z 2.1.4 Build 0318. Jestem pewny że firmware jest do właściwego urządzenia.
 

Załączniki

  • QNAP dyski.jpg
    QNAP dyski.jpg
    58,1 KB · Wyświetleń: 249
Nie da sie wgrac firmwaru jesli cos jest nie tak z konfiguracja dyskow. W takich przypadkach zawsze nalezy kontaktowac sie z serwisem. Zabawa na wlasna reke, moze tylko pogorszyc sytuacje. Trzeba byloby logowac sie do konsoli i zobaczyc czy RAID jest poprawnie zamountowany...
RAID'em mozna sie pobawic poleceniem MDADM
google.pl : https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=11&t=19507
 

Mogą Cię zainteresować