Odzysk danych z RAID-6

Dyskusja w 'Inne' rozpoczęta przez użytkownika arkads, 4 Grudzień 2009.

Ładowanie...
  1. arkads

arkads Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam

Czy to w ogóle możliwe? Sprzęt TS-409 Pro ustawiony RAID-6, 4 identyczne dyski Seagate ST3500320NS SN05. Posypał się QNAP jak to zwykle lubi po cyzm zniknęly konta użytkowników oraz wszystko z dysków. Obecnie wyświetla pojemność dysków 914.76 GB z tego wolne 882.08 GB a wiec coś tam siedzi. Pewnie nie do odzyskania jak się spodziewam. Znalazłem na forum jedynie informacje o dyskach bez raid lub RAID-1. Próbowałem wczytać zapisaną konfigurację z plikku bin ale nic to nie dało.

I jeszcze jedna rzecz. Nie daje się wgrać firmware. Obecny to 2.1.0 Build 080904 i jest ściągany i wgrany ze strony wiadomej. Natomiast chcialem wgrać 3.1.0 Build 0708 i nie daje się. Dochodzi do 20% i błąd. Podobnie jest z 2.1.4 Build 0318. Jestem pewny że firmware jest do właściwego urządzenia.

Załączone pliki:

• QNAP dyski.
      QNAP dyski.jpg
      Rozmiar pliku:
      58,1 KB
      Wyświetleń:
      206
      md5_sum:
      0388d5dda7ae66180c50922afb275bdd
  2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    01:02
    Oceny:
    +1 450 / 30 / -6
    Followers:
    24
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    Nie da sie wgrac firmwaru jesli cos jest nie tak z konfiguracja dyskow. W takich przypadkach zawsze nalezy kontaktowac sie z serwisem. Zabawa na wlasna reke, moze tylko pogorszyc sytuacje. Trzeba byloby logowac sie do konsoli i zobaczyc czy RAID jest poprawnie zamountowany...
    RAID'em mozna sie pobawic poleceniem MDADM
    google.pl : https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=11&t=19507

3. arkads

arkads Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Obecnie zrobiłem RAID-1 od nowa wszystko i nadal nie mogę aktualizować softu. Co można zrobić?

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.