odzyskanie danych z TS-109 II

Dyskusja w 'Macierz oraz woluminy dyskowe' rozpoczęta przez użytkownika scippy00, 22 Sierpień 2009.

Ładowanie...
  1. scippy00

scippy00 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    03:10
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam !!!

Szanowni koledzy potrzebuję Waszej pomocy. Mój cudowny sprzęt po około rocznej pracy zawiódł. Przeżył kilka zmian oprogramowania, zawsze pracował bezproblemowo 24/7 i niestety wczoraj nastąpiła awaria. Na wyświetlaczu włączyła się czerwona dioda STATUS i sprzęt odmówił dalszej współpracy. Po ponownym uruchomieniu zmieniła się nazwa serwera na NAS005181i po uruchomieniu nie mam możliwości zalogowania się do serwera, ani przez www, ftp , SSH itp.... Dodatkowo wywołanie serwera przez Qnap finder-a powoduje inicjację całego systemu od nowa. Przeszukałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi, ale nie natrafiłem za wątek z podobnym beznadziejnym przypadkiem.Na serwerze spoczywa trochę dokumentów (około 600 GB:) ) z którymi nie chciałbym się pożegnać i szczerze rzecz biorąc wolę najpierw zasięgnąć opinii niż na własną rękę podejmować ryzykowne próby odzyskania danych Proszę szanownych forumowiczów o pomoc, co w tym przypadku mogę zrobić.

2. jarlath

jarlath Moderator Contributor

Miejscowość:
    Poland, Gliwice
    Local Time:
    02:10
    Oceny:
    +14 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Witam,
    Kiedyś sprawdzałem możliwości odczytania dysków z QNAP'a. W Twoim przypadku sprawa jest bardzo prosta (nie masz RAID'a). Ja użyłem adaptera SATA->USB (można oczywiście podpiąć bezpośrednio do komputera za pomocą SATA. Najlepiej operację wykonywać w systemie LINUX - chociażby dlatego, że natywnie obsługuje EXT3 a bez problemu powinien obsługiwać EXT4. Więc jeśli użyjesz konwetera to podpinasz online, jeśli do płyty na SATA to OFF->podpięcie->ON. Pojawi się następne urządzenie na SATA. W większości będzie to /dev/sdb.Logujemy się z prawami roota.
    Rzut oka na wynik
    Kod (Text):
    1. cfdisk /dev/sdb
    i wiadomo, że dane siedzą na /dev/sdb3
    dla porządku:
    Kod (Text):
    1. mkdir /mnt/qnapdata
    Kod (Text):
    1. mount -r /dev/sdb3 /mnt/qnapdata
    Parametr -r zabezpieczy Cie przed przypadkowym usunięciem/modyfikacją/nadpisaniem danych. Dalej powinieneś sobie poradzić. Jak nie dasz rady to napiszemy dalej...

Jest metoda zrobienia tego z Windzgrozy ale metodykę mogę opisać teoretycznie - robiłem coś podobnego lata temu

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.