odzyskanie danych z TS-109 II

Dyskusja w 'Macierz oraz woluminy dyskowe' rozpoczęta przez użytkownika scippy00, 22 Sierpień 2009.

Ładowanie...
 1. scippy00
  Offline

  scippy00 Nowy użytkownik Noobie

  Dołączył:
  21 Maj 2008
  Wiadomości:
  2
  Local Time:
  10:54
  Oceny:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  Witam !!!

  Szanowni koledzy potrzebuję Waszej pomocy. Mój cudowny sprzęt po około rocznej pracy zawiódł. Przeżył kilka zmian oprogramowania, zawsze pracował bezproblemowo 24/7 i niestety wczoraj nastąpiła awaria. Na wyświetlaczu włączyła się czerwona dioda STATUS i sprzęt odmówił dalszej współpracy. Po ponownym uruchomieniu zmieniła się nazwa serwera na NAS005181i po uruchomieniu nie mam możliwości zalogowania się do serwera, ani przez www, ftp , SSH itp.... Dodatkowo wywołanie serwera przez Qnap finder-a powoduje inicjację całego systemu od nowa. Przeszukałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi, ale nie natrafiłem za wątek z podobnym beznadziejnym przypadkiem.Na serwerze spoczywa trochę dokumentów (około 600 GB:) ) z którymi nie chciałbym się pożegnać i szczerze rzecz biorąc wolę najpierw zasięgnąć opinii niż na własną rękę podejmować ryzykowne próby odzyskania danych Proszę szanownych forumowiczów o pomoc, co w tym przypadku mogę zrobić.
   
 2. jarlath
  Offline

  jarlath Moderator Contributor

  Dołączył:
  12 Grudzień 2008
  Wiadomości:
  246
  Miejscowość:
  Poland, Gliwice
  Local Time:
  09:54
  Oceny:
  +14 / 0 / -0
  Followers:
  1
  QNAP:
  TS-x59 Pro
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x59 Pro 1 GbE
  Witam,
  Kiedyś sprawdzałem możliwości odczytania dysków z QNAP'a. W Twoim przypadku sprawa jest bardzo prosta (nie masz RAID'a). Ja użyłem adaptera SATA->USB (można oczywiście podpiąć bezpośrednio do komputera za pomocą SATA. Najlepiej operację wykonywać w systemie LINUX - chociażby dlatego, że natywnie obsługuje EXT3 a bez problemu powinien obsługiwać EXT4. Więc jeśli użyjesz konwetera to podpinasz online, jeśli do płyty na SATA to OFF->podpięcie->ON. Pojawi się następne urządzenie na SATA. W większości będzie to /dev/sdb.Logujemy się z prawami roota.
  Rzut oka na wynik
  Kod (Text):
  1. cfdisk /dev/sdb
  i wiadomo, że dane siedzą na /dev/sdb3
  dla porządku:
  Kod (Text):
  1. mkdir /mnt/qnapdata
  Kod (Text):
  1. mount -r /dev/sdb3 /mnt/qnapdata
  Parametr -r zabezpieczy Cie przed przypadkowym usunięciem/modyfikacją/nadpisaniem danych. Dalej powinieneś sobie poradzić. Jak nie dasz rady to napiszemy dalej...

  Jest metoda zrobienia tego z Windzgrozy ale metodykę mogę opisać teoretycznie - robiłem coś podobnego lata temu
   

Poleć tę stronę