Pomoc Odzyskiwanie backupu Xopero z chmury po całkowitej utracie NAS

MaxBo223

Passing Basics
Beginner
21 Kwiecień 2019
15
1
3
94
QNAP
null
Ethernet
null
Witam wszystkich!

Próbuje rozgryźć Xopero. Do tej pory, korzystając z innego softu, dane backupów wysyłałem do chmury. Z ewentualnym odzyskaniem nie było problemu, bo każdy backup był do odszyfrowania na hasło.

Nie wiem, czy tak można zrobić z Xopero. Wyobraźmy sobie taką sytuację: robię Xopero Free backupy komputerów na Qnapa, które dodatkowo synchronizuję z chmurą. Czy te backupy wysłane w chmurze do czegoś mi się w ogóle przydadzą, gdybym stracił NAS i komputery ? (pożar, kradzież itp).

Da się to jakoś odzyskać? Pewnie tak, ale niepokoją mnie takie szczegóły, jak np. to że nie wiem co deszyfruje taki backup z chmury. Dane admina, usera w Xopero? Nawet w sytuacji, gdybym użył Xopero zainstalowanego na innym sprzęcie - to zadziała?

I co ważne, aby odzyskać te dane z chmury, konieczne byłoby postawienie innego Qnapa niż ten utracony, czy można to zrobić jakoś inaczej?

Będę wdzięczny za pomoc, bo myślę o robieniu wszytskiego przez Xopero, ale bez pewności że w razie problemów mogę się ratować z chmury to nie będzie miało sensu.

Pozdrawiam,

Jarek




Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1320
Model serwera: QNAP TS-251+
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. xopero