Pomoc Ograniczenie transferu na WAN

master18

Nowy użytkownik
Noobie
10 Lipiec 2014
9
2
3
40
QNAP
TS-210
Ethernet
10 GbE
Witam,

Czy istnieje możliwość ograniczenia transferu na WAN.
Nie chodzi mi o ograniczenia na FTP.
Mam kilku użytkowników na Qsync i jak wstawią większy plik to zamula całą sieć.
 
Sieć jest na 100Mbit/s. Qnap jest wpięty do bramy w DMZ, a użytkownicy do LAN. Brama to TP-Link. Co do zasobów sieciowych to nawet jak by było 1000Mbit/s to w takim przypadku ta usługa zajmie je w całości. Jeśli ktoś wrzuci plik np. 1GB do wspólnego folderu to QSync jedzie na full. W bramie nie ma problemu ograniczyć transferu między DMZ a WAN, ale między DMZ a LAN już jest to pewne utrudnienie. Jeżeli w QNap nie da się tego przyhamować to muszę poszukać jakiegoś innego rozwiązania.
 
Co do zasobów sieciowych to nawet jak by było 1000Mbit/s to w takim przypadku ta usługa zajmie je w całości.
A co Wy filmy HD sobie Qsynciem przerzucacie?
Jakbyś miał 1/10 wspominanego łącza, czyli 100Mbit/s to byś nawet tego posta nie pisał a bluraya w godzinę miał całego.
Jak Ci zapycha łącze klient, to sewer ma wąskie gardło.
 
Z tego korzystają głównie kobiety a im nie wytłumaczysz jak to działa i do czego to służy, a pomysły na to co można tym przesłać mają różne :)
Pracuje na tym około 10 osób. Jak nikt nie wrzuci dużych plików to jest jest to wspaniała usługa.
Szczególnie lubią funkcjonalność udostępniania linku. Taka sytuacja jak ta zdarza się jeden dzień na dwa miesiące, a jak korzystać z FTP musiałem powtarzać dwa razy w miesiącu.
Wąskim gardłem na pewno jest ta brama, w której CPU jest prawie na 100% gdy się dzieją takie rzeczy.

W sumie to pytanie dotyczyło tego czy da się ograniczyć prędkość danych na WAN w QNap. Skoro odpowiedź brzmi nie to trzeba szukać innego rozwiązania i dzięki za informację.
 
Myślę, że powinieneś poszukać innej metody współdzielenia danych lub zamiast synchronizować 10 klientów udostępnić im zasoby na żądanie - "po sieci". No nie wiem jakie to pliki są wymieniane między sobą.
Tak czy inaczej z praktyk, które miałem ograniczanie jakiegokolwiek przesyłu na dłuższą metę się nie sprawdza. Dane się kolejkują i nie ma do nich swobodnego dostępu.
 
Dzięki za uwagi. Niestety jest to puki co najwygodniejsza metoda wymiany plików i najmniej uciążliwa dla mnie.
Qsync został zaprojektowany do synchronizowania dokumentów xls/doc/txt itp. Ewentualnie małe jpg.

Mam pewien pomysł :) Jest trudny w konfiguracji, ale ma sporo ustawień i raczej pozwala określić transfer jakim ma być przeprowadzona synchronizacja:
Syncovery (Windows)
Niestety jak wcześniej wspominałem kolejkowanie nie jest najlepszym pomysłem.
 
Faktycznie jak pliki są małe nawet jak jest ich trochę więcej to nie ma żadnego problemu.
QSynca nie dadzą sobie odebrać, bo się do niego przyzwyczaili. Używają go prawie rok, a taka sytuacja zdarzyła się może trzeci raz.
W przyszłym tygodniu przeniosę ten serwer z DMZ do LAN. Dodatkowo uczulę użytkowników na to żeby tak dużych plików nie wrzucali do QSynca.

Jeszcze raz dzięki.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus