Pomoc Ograniczenie użytkownikom praw dostępu do katalogu w PhotoStation 5

aroguski

Nowy użytkownik
Noobie
12 Listopad 2016
1
0
1
49
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Mam problem prawami dostępu do folderów.

Skonfigurowałem prawa dostępu do podfolderu w folderze Multimedia. Chciałem, żeby dostęp do jednego podfolderu mieli tylko wybrani użytkownicy. W Panelu sterowania w Ustawieniach uprawnień - Foldery współdzielone włączyłem zaawansowane prawa dostępu i nadałem odpowiednie uprawnienia, w tym "brak dostępu" dla kilku użytkowników dla konkretnego folderów. W aplikacji File Station użytkownicy, którzy maja zabroniony dostęp do folderów, faktycznie nie mogą zobaczyć ich zawartości, ale zdziwiłem się bardzo, gdy odpaliłem PhotoStation 5. Każdy użytkownik PhotoStation ma dostęp do wszystkich folderów i plików w folderze Multimedia bez względu na nadane uprawnienia w tym "brak dostępu".

W angielskojęzycznej instrukcji wyczytałem, że uprawnienia powinny działać, ale nie działają:

"Media Library and Privacy Settings

Photo and video files in the Photo Station are listed and displayed according to shared folder privileges and media folders settings in the Media Library. For shared folder privileges, only users with an appropriate permission to a shared folder can view its contents in the Photo Station. For example, if a user does not have read/write, or read-only permissions to a certain shared folder, that user cannot see the photos and videos in the shared folder."

W jaki sposób można ograniczyć dostęp wybranym userom do konkretnych katalogów w katalogu Multimedia w aplikacji PhotoStation 5?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161102
Model serwera: QNAP TS-251
 
W aplikacji File Station użytkownicy, którzy maja zabroniony dostęp do folderów, faktycznie nie mogą zobaczyć ich zawartości, ale zdziwiłem się bardzo, gdy odpaliłem PhotoStation 5. Każdy użytkownik PhotoStation ma dostęp do wszystkich folderów i plików w folderze Multimedia bez względu na nadane uprawnienia w tym "brak dostępu".
PhotoStation posiada całkowicie inne uprawnienia niż te nadawane dla folderów. U siebie ten problem rozwiązałem przede wszystkim przeniesieniem zdjęć do innego udziału ("Zdjęcia"). Zabrałem tam wszystkim użytkownikom prawa dostępu, dzięki temu po odpaleniu PhotoStation nie widzą wszystkich zdjęć. Uprawnienia w PhotoStation nadaję wyłącznie do albumów.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Mam problem prawami dostępu do folderów.

Skonfigurowałem prawa dostępu do podfolderu w folderze Multimedia. Chciałem, żeby dostęp do jednego podfolderu mieli tylko wybrani użytkownicy. W Panelu sterowania w Ustawieniach uprawnień - Foldery współdzielone włączyłem zaawansowane prawa dostępu i nadałem odpowiednie uprawnienia, w tym "brak dostępu" dla kilku użytkowników dla konkretnego folderów. W aplikacji File Station użytkownicy, którzy maja zabroniony dostęp do folderów, faktycznie nie mogą zobaczyć ich zawartości, ale zdziwiłem się bardzo, gdy odpaliłem PhotoStation 5. Każdy użytkownik PhotoStation ma dostęp do wszystkich folderów i plików w folderze Multimedia bez względu na nadane uprawnienia w tym "brak dostępu".

W angielskojęzycznej instrukcji wyczytałem, że uprawnienia powinny działać, ale nie działają:

"Media Library and Privacy Settings

Photo and video files in the Photo Station are listed and displayed according to shared folder privileges and media folders settings in the Media Library. For shared folder privileges, only users with an appropriate permission to a shared folder can view its contents in the Photo Station. For example, if a user does not have read/write, or read-only permissions to a certain shared folder, that user cannot see the photos and videos in the shared folder."

W jaki sposób można ograniczyć dostęp wybranym userom do konkretnych katalogów w katalogu Multimedia w aplikacji PhotoStation 5?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161102
Model serwera: QNAP TS-251


Cześć
Dokładnie z tym samym tematem walczę i ja, kolega poniżej w odpowiedzi napisał iż PhotoStation rządzi się swoimi prawami, OK - rozumiem, ale jako aplikcja powinna mieć dostęp tylko i wyłącznie do tego na co jej się pozwoli a nie do wszystkiego!!! (uprawnienia). Chcąc udostępniać katalogi robi się problem i nie mały dla zwykłych użytkowników. Mam nadzieję że prędzej czy później uda się ten problem rozwikłać
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. prawa dostępu do folderów