Pomoc Open X-Change na S.

BlueChuen

Zarejestrowany
Noobie
18 Luty 2013
7
1
8
Gliwice
www.astecoma.pl
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam

Zastanawiam się nad wdrożeniem serwera w firmie i rezygnacją w przyszłości z hostingu home.pl. System musiałby mieć dużą funkcjonalność w kolaboracji dokumentów pomiędzy użytkownikami online. Obecnie zmuszony jestem korzystać z dobrodziejstw Googla i jego Gdrive ale mimo wszystko nie przekonuje mnie ich polityka. Szukałem coś co mogłoby zastąpić ichniejsze rozwiązania w firmie. Znalazłem produkt Open-XChange (https://goo.gl/7KIclw) który mógłby się stać jego zamiennikiem. Z resztą home.pl oferuje podobne rozwiązanie za 180pl na rok (tak naprawdę licencję Xchange z opcją drive,spredsheets,text dla danej skrzynki jednak pozostaje tylko wersjonowanie plików i nie ma kolaboracji online). Cena jak na miesiąc nie wielka ale jak się zacznie liczyć licencje na każdego pracownika to się człowiek zaczyna zastanawiać głęboko.

Moje pytanie brzmi. Czy ktoś próbował kiedyś instalować to oprogramowanie na serwerach NAS (np. S). Szukam kogoś kto ma doświadczenie w instalacji tego na serwerze i/lub zainteresowałby się zainstalowaniem tego na moim NASie. Mogłoby to być ciekawe dla zastosowania NASa w firmie. Firma to nie tylko zabezpieczanie danych poufnych ale przede wszystkim swoboda w pracy i bezproblemowa kolaboracja pracowników na dokumentach i plikach znajdujących się na serwerze.

Czy wg was temat jest warty rozważania ? Czy jest ktoś otwarty na przeprowadzenie takiego zabiegu ? Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje zwrotne i ew. pomoc przy zainstalowania tego na DS.