Pomoc OpenVPN na port 80 lub 443 a inne usługi.

Wezyr

Moderator
Q's Professional
9 Styczeń 2016
209
33
28
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Serwus,

Potrzebuję pomocy z następującym problemem: Często łącze się z Qnap poprzez OpenVPN, zwłaszcza podczas podróży. Już kilkukrotnie się zdarzyło, że nie mogłem połączyć się z powodu blokady portów. Mam zapasową płatną usługę VPN, która działa po porcie 443 (nazywają tostelth mode) i w sumie się sprawdza, ale chciałbym aby działało na moim. Obecnie na Qnap działa kilka dodatkowych usług (www, nextcloud itp.). Jak to ogarnąć w tym przypadku?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1 Build 20191206
Model serwera: QNAP TS-251
 
Często łącze się z Qnap poprzez OpenVPN, zwłaszcza podczas podróży. Już kilkukrotnie się zdarzyło, że nie mogłem połączyć się z powodu blokady portów
Rozumiem, że podróżujesz i dostęp do internetu masz przez różnych operatorów WiFi, którzy udostępniają ruch tylko na porcie 80. Stad bylo to Twoje pytanie, aby uruchomić OpenVPN na ReverseProxy. Dobrze mysle?
Sprobuj odpalic VPN na porcie 53 (port na ktorym dzialaja serwery DNS). Ale i tu moze pojawic sie problem, jeśli operatorzy przekierowuja ruch 53 na swoj IP - a to jest bardzo mozliwe.
 
Tak, dokładnie o to chodzi. Przykładowo w oddziałach firmy jest niby sieć gościnna, ale wszystko jest wycięte, co czasem jest uciążliwe. Sprawdzę czy będzie działać na porcie 53.

Próba na porcie 53 nie udana: nie mogę się połączyć poprzez łącze mobilne.
 
Chyba jednak problem jest w ustawieniach aplikacji mobilnych. Edytując profil w aplikacji w telefonie, i przechodząc do listy serwerów, powinno się wpisać w adres serwera aktualny wan qnapa. Mam stałe ip serwera, to nie muszę ciągle zmieniać. Port ustawiony na 1195. U mnie to działa, niezależnie z jakiego źródła jest internet w telefonie.