Pomoc OpenVPN Typ połączenia

Niedziel

Passing Basics
Beginner
21 Luty 2016
14
1
3
34
QNAP
Ethernet
100 GbE
Cześć,

Uruchomiłem serwer OpenVPN, nie VPN z PPTP ze względów bezpieczeństwa. Niestety w logach systemu widzę niepokojące pole- Typ połączenia.
Poniżej prezentuje zrzut okna:
Pokaż załącznik awww.mediafire.com_convkey_3592_dxy0fhtdcq8hr34zg.jpg

Skoro jest to serwer OpenVPN, typ połączenia nie powinien być SSL? Czy to połączenie z certyfikatem jest tak samo łatwo złamać jak zwykłe PPTP?

Pozdrawiam
 
Ja nie potrafię, ale raz takie połączenie zostało złamane i narobiło sporo zamieszania. Chcę tylko wiedzieć czy skoro postawiłem serwer OpenVPN, Qnap nie powinień wyświetlać innego typu połączenia.
 
Ja nie potrafię, ale raz takie połączenie zostało złamane i narobiło sporo zamieszania. Chcę tylko wiedzieć czy skoro postawiłem serwer OpenVPN, Qnap nie powinień wyświetlać innego typu połączenia.

Skoro już stwierdziłeś ze da się łatwo złamać to może idź za ciosem i doczytaj w jakich okolicznosciach :)
Faktem jest ze PPTP ma podatnosc ale pisanie ze jest latwy do zlamania to lekkie przegiecie.

p.s. Nie neguje przejścia na openvpn, to bardzo dobre posuniecie.
 
dobra widzę, że nie uzyskam odpowiedzi na pytanie za obrazę PPTP ... Nie interesują mnie okoliczności tego łatwego łamania. Raz zostało złamane i drugi raz nie powinno mieć takiej możliwości.

Pozdrawiam
 
Skoro już stwierdziłeś ze da się łatwo złamać to może idź za ciosem i doczytaj w jakich okolicznosciach :)
Faktem jest ze PPTP ma podatnosc ale pisanie ze jest latwy do zlamania to lekkie przegiecie.

p.s. Nie neguje przejścia na openvpn, to bardzo dobre posuniecie.
Używam PPTP od dawna i komfortowo łącze się z każdego Windowsa "just-like-that" od wielu lat. I wiecie co? Jeszcze nikt nie mnie shackował.
Mało tego, wystawiam zahasłowame udziały Samby od 6 lat na public w internecie i też mnie nikt nie shakował.
Whyyyyyyyy?!
 
Tak naprawdę, pptp zostało raz złamane, ale zawsze pozostaje pytanie w jaki sposób, ano stało się to z podsłuchania, czyli ataku MITM - "Man in the middle" Ten człowiek pośrodku podsłuchał transmisję. Udało się to zrobić. Ale czy w środowisku produkcyjnym jest to takie proste ? Nie wiem.