Oprogramowanie QNAP dla Windows kontra stary rsync

walec51

Nowy użytkownik
Noobie
29 Marzec 2017
1
0
1
38
QNAP
null
Ethernet
null
Witam.

Rozważam zakup TS-128 głównie ze względu na jego oprogramowanie jako że potrzebuje narzędzia do robienia backupu plików komputerów z Windows po sieci LAN. Wyczytałem że idealnym narzędziem do tego jest NetBak Replicator. Zastanawia mnie jednak jak on zachowuje się w przypadku małych zmian do dużych plików - np plików .pst outlook'owy.

Czy jeżeli zrobię backup z dużym plikiem (np. 2 GB), następnie zajdzie w nim jakaś mała zmiana (np. dojdzie 2MB), to czy przy kolejnym backupie NetBak Replicator po sieci LAN będzie pchał cały plik (2GB) czy tylko jego część która się zmieniła od ostatniego backup'u?

Alternatywę jaką rozważam to wrzucanie danych z Windows przy pomocy starego poczciwego rsync'a jako że on w takiej sytuacji wyśle tylko część pliku jaka uległa zmianie. Na profilu Facebook QNAP Polska powiedzieli mi że rsync wyśle cały plik w takiej sytuacji ale najwidoczniej nie rozumieją jak rsync działa dokładnie. Rsync najpierw sprawdza ja jakie pliki trzeba wysłąć rsync - Wikipedia a potem jakie ich części trzeba wysłać rsync - Wikipedia . Nie leci na ślepo z cały plikiem jeżeli zmieniła się tylko jego część.
 
nie wiem jak Qsync - rsync da rade, wiadomo 1. synchronizacja pełny plik a potem tylko różnice
 
Od niedawna jedynym słusznym dla mnie (i wszystkich, którym polecam) softem do backupu Windowsa (lub samych plików) to Veeam Endpoint Backup Free. Wystarczy dowolny zasób sieciowy (TS-128 do tego w zupełności wystarczy) i kopie robią się same.