Pomoc Oryginalny BIOS i EC dla TVS-682

D

Deleted member perihelion

Guest
Przez rok używałem TVS-682 z podmienionym procesorem na i7-7700 pod kontrolą czystego Debiana, I wszystko mi właściwie działało tak jak chciałem. Niestety stwierdziłem że dobre jest wrogiem lepszego, i postanowiłem podbić sobie BIOS i firmware EC. To pierwsze spowodowało nie lada problemy w systemd z kartami sieciowymi (wszystkie 3 karty igb konkurują o tą samą nazwę), a nowsze EC zwraca temperaturę procesora 100C do BIOSa, i ten nie chce już kontrolować wiatraka CPU automatycznie, trzymając obroty wiatraka na minimalnych obrotach nie zważając na temperaturę procesora.

W tym momencie jestem na QZ01AR12, choć przez chwilę miałem QZ01AR10 i problem z kartami sieciowymi też występował. Chciałbym się wrócić do oryginalnego QZ01AR02 które miałem. EC jest w wersji ED33, oryginalnie miałem EC29 i ten działał mi poprawnie. W przypadku BIOSu powinienem sobie poradzić z downgradem jeśli dostanę odpowiedni plik, ale co do EC już nie jestem taki pewien więc jeśli ktoś ma informacje na ten temat (nawet jeśli miało to by być info typu "musisz sobie flashnąć zewnętrznym programatorem) to będę wdzięczny

Edit: Właśnie dotarłem do tego jak update EC jest robiony, i wynika z tego że wystarczy że odpalę hal_app --update_ec_fw file=starszy_plik.bin i powinno śmigać. Natomiast QNAP usunął wszystkie starsze QTSy ze swoich stron, te dostępne zawierają QX80ED33.BIN. Z googlania widzę że TS-X82_20180830-4.3.4.0695.zip zawierał w sobie QX80EC30.bin. Czy ma ktoś w posiadaniu tak starej wersji QTS?

@Silas Mariusz może jesteś w stanie poratować plikiem?

Z góry dziękuje za pomoc
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. bios