Pomoc Owncloud problem z ustawieniem wrzucenia wiekszych plików

hawkers

Entry Technician
Q Associate
25 Listopad 2014
51
13
8
47
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Posiadam QNAP 212P,zainstalowałem owncloud,dostępna najnowsza wersja to 6.Problem polega na tym że nie widać w ustawieniach owncloud nigdzie możliwości zmiany uploadu plików większych niż 513 MB.Miałem już do czynienia z owncloud w wersji 5 i tam jest opcja zmiany na większe pliki tu jej po prostu nie widać.Czym to może być spowodowane?Jak ten problem rozwiązać?Czy wogole da się to zrobić?
 
A to zależy gdzie masz ten limit.
Na początku sprawdź czy nie masz quota na usera w qts, później w zależności czy uzywasz .htaccess (domyślnie z nim się owncloud instaluje). Szukasz w nim:
Kod:
upload_max_filesize=8G
post_max_size=8G

Na koniec warto abyś zerknął w php czy tam nie masz ograniczonego uploadu.
U mnie plik konfiguracyjny jest w /etc/default_config/php/php.ini (gdzieś widziałem w menu możliwość jego edycji).
Kod:
upload_max_filesize=8G
post_max_size=8G
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Podane wartości są w ustawieniach serwera www,tam można edytować php.ini,niestety ustawienie na 8G nic nie dało nadal widnieje 513MB.Dopiero po edycji pliku .htaccess pomogło,ustawiłem tam na 4G i opcja w ustawieniach admina się pokazała.Dla potomnych powiem żeby ten plik zedytować trzeba wejść w file station tam ustawić żeby pokazywało ukryte pliki,ściągnąć najlepiej i zedytować w notepad++,a następnie wrzucić w to samo miejsce,najlepiej już po zainstalowaniu owncloud.Dzięki za pomoc mam nadzieje że komuś się przyda.Dodam że najlepiej ustawić te dwie wartości na 2G bo to jest maksymalny dopuszczalny rozmiar wrzucanego pliku.Pozdrawiam...
 
W udziale sieciowym Web, w katalogu owncloud utworzyłem plik:
PHP:
<?php

phpinfo();

?>

Rezultat:
upload_2014-11-29_23-15-15.png


A więc lokalnie są wymuszone wartości konfiguracyjne php. Zatem poszukiwanie pliku .htaccess który mówi sam za siebie:
Kod:
<IfModule mod_fcgid.c>
<IfModule mod_setenvif.c>
<IfModule mod_headers.c>
SetEnvIfNoCase ^Authorization$ "(.+)" XAUTHORIZATION=$1
RequestHeader set XAuthorization %{XAUTHORIZATION}e env=XAUTHORIZATION
</IfModule>
</IfModule>
</IfModule>
ErrorDocument 403 /core/templates/403.php
ErrorDocument 404 /core/templates/404.php
<IfModule mod_php5.c>
php_value upload_max_filesize 513M
php_value post_max_size 513M
php_value memory_limit 512M
php_value mbstring.func_overload 0
<IfModule env_module>
  SetEnv htaccessWorking true
</IfModule>
</IfModule>
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteRule .* - [env=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
RewriteRule ^.well-known/host-meta /public.php?service=host-meta [QSA,L]
RewriteRule ^.well-known/host-meta.json /public.php?service=host-meta-json [QSA,L]
RewriteRule ^.well-known/carddav /remote.php/carddav/ [R]
RewriteRule ^.well-known/caldav /remote.php/caldav/ [R]
RewriteRule ^apps/calendar/caldav.php remote.php/caldav/ [QSA,L]
RewriteRule ^apps/contacts/carddav.php remote.php/carddav/ [QSA,L]
RewriteRule ^apps/([^/]*)/(.*\.(php))$ index.php?app=$1&getfile=$2 [QSA,L]
RewriteRule ^remote/(.*) remote.php [QSA,L]
</IfModule>
<IfModule mod_mime.c>
AddType image/svg+xml svg svgz
AddEncoding gzip svgz
</IfModule>
<IfModule dir_module>
DirectoryIndex index.php index.html
</IfModule>
AddDefaultCharset utf-8
Options -Indexes
<IfModule pagespeed_module>
        ModPagespeed Off
</IfModule>

php_value magic_quotes_gpc  Off
php_flag eaccelerator.enable 0
php_flag eaccelerator.optimizer 0

Jednakże konfiguracja nawet w defualcie jest źle napisana.
post_max_size powinno być większe o kilka megabajtów od upload_max_filesize i mniejsze od memory_limit

Poprawnie powinno wyglądać to tak:
Kod:
php_value upload_max_filesize 512M
php_value post_max_size 576M
php_value memory_limit 640M
 
Próbowałem ustawić upload_max_filesize na 2G,post_max_size na 3G i memory_limit na 4G i nie mogłem wejść na chmure,wiec ustawiłęm kolejno 2G,2G i memory_limit na 128M,ponieważ to są maksymalne wartości w php.ini i od razu chmurka się odpaliła.Ważne że działa,dzięki za podpowiedzi...
 
Witam, chciałbym się dołączyć do tematu, ponieważ mam pewien problem. Dokonuję zmian w php.ini , qthttpd.sh , .htaccess wszystko wygląda ok, ale po restarcie servera wszystko wraca do poprzednich rozmiarów, dlaczego?
 
Przepraszam, że znowu zaśmiecam temat, ale czy mógłbym prosić o link do tematu, w którym są informacje dotyczące tworzenia owego skryptu? Próbowałem szukać, ale nie mogę znaleźć.
 
Witam,

Niestety muszę wrócić do tego tematu z pewnym problemem. Skrypt zrobiłem, podmienia odpowiednio to co ma, wszystko jest ok. Nawet jak najadę kursorem na przycisk do uploadu w owncloudzie to pokazuje (max. 6.3 GB). Wynik phpinfo :
phpinfo.png

Problem polega na tym, że przy rozmiarze gdzieś około 2,4 GB plik znika z folderu Web, a ładowanie w owncloud nadal trwa jednak po jego zakończeniu pliku nie ma. Proszę o pomoc!
 
a memory_limit to nie łaska poprawić ? poczytaj w dokumentacji PHP.
masz limit w PHP na 1 GB a resztę na 6 GB.

If the upload_max_filesize is larger than post_max_size, you must increase post_max_size so that it is bigger than upload_max_size.
If the value of post_max_size is larger than memory_limit, you must increase memory_limit so that it is larger than post_max_size.
 
Wszystko jasne, tylko teraz mam pewien problem, bo php.ini podmienilem htaccess podmienilem i wynik mam taki :
Bez tytułu.png


Nie mogłem znaleźć rekordu w Qthttpd dotyczacego memory_limi, ale
znalazlem cos takiego
DEF_MEMORY_LIMIT=128
ale to chyba nie to... prawda?
Znalazłem coś takiego:

PHP Memory

PHP memory_limit is set to 128 MB by factory default, ResoureSpace claims at least 200 MB. Increase memory by editing php.ini. You find the PHP-Editor in the device's administration interface under Web Server. Scroll down to 'php.ini Maintenance' and click 'Edit'. Set memory_limit = 200M or higher. The hard decoded limit is 1024MB. On a well-equipped machine you may want to increase this value.

  • In order to do so you have to edit Qthttpd.sh (use vi in shell or your ftp-editor)
  • Open /etc/init.d/Qthttpd.sh
  • Search for 'DEF_MEMORY_LIMIT_MIN=64'
  • Change this line if [ ! -z $MEMSIZE ] && [ $MEMSIZE -gt 2097152 ]; thenDEF_MEMORY_LIMIT=xxxx to if [ ! -z $MEMSIZE ] && [ $MEMSIZE -gt 2097152 ]; thenDEF_MEMORY_LIMIT=2048 and save.
  • open /mnt/HDA_ROOT/.config/php.ini
  • Set memory_limit = 2048M
  • Restart your web server in the command shell with: /etc/init.d/Qthttpd.sh restart
  • Update memory_limit = 2048M in the device's administration interface under Web Server as as described above.
  • These settings survive a reboot.
  • For now I am not sure the settings withstand a firmware update.
Ustawiłem na 7024, w php.ini ladnie podmienia na 7024 ale przy phpinfo() nie wyswietla 7024 tylko 1024. Gdzie robię błąd?
 
Żal mnie, faktycznie. w Skrypcie najpierw robilem restart qthttpd a potem podmienialem plik php.ini, powinno byc odwrotnie, dziękuję.
Witam,

Poprawiłem php.ini wszystko gra (prawa kolumna równa się lewej). Jak chce uploadować plik o rozmiarze około 3GB dostaję w owncloud.log:

"Upload error: 1 - Wgrany plik przekracza warto\u015b\u0107 upload_max_filesize zdefiniowan\u0105 w php.ini: 5443M","level":3,"time":"2016-02-28T18:48:59+00:00"}
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. upload_max_filesize