Pomoc Pamięć RAM, Qnap TS-251D, DDR4.

damiandr

Nowy użytkownik
Noobie
14 Marzec 2021
7
0
1
37
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam.

Mam pytanie odnośnie rozszerzenia pamięci ram w NAS'ie Qnap TS-251D.

Obecnie posiadam "fabryczne" 4GB Adata AD4S2400J4G17-BHYZ (zdjęcie: http://www.rzadkowski.eu/qnap/adata.jpg). Mam w planach rozbudować ram, o dodatkową kość 4GB.

awww.rzadkowski.eu_qnap_adata_miniaturka.jpg

Z tego co przeczytałem, to przy rozszerzaniu pamięci - Qnap zaleca / wymaga, aby oba banki pamięci, były takie same.

Jeśli dołożę inną kość (również 4GB, ale inny producent), to może nie zadziałać, tak?
Jeśli dokupię drugą Adate, tylko np. z innym CL, innym taktowaniem - to również mogą być problemy?

Proszę o poradę - jakich pamięci szukać? Dokupić w 100% kompatybilną do tej, którą posiadam? Sprzedać kość, którą mam i kupić dwie nowe, takie same? Czy w końcu kupić jedną kość o wielkości 8GB?

Jeśli mógłbym Was prosić, to proszę o podanie konkretnych modeli.

Z góry dziękuję i pozdrawiam. Damian.

Wersja oprogramowania Firmware: ???
Model serwera: QNAP TS-251D
 
Lepiej zamontować 2x4GB, czy 8GB w jednej kości? W PC wiem jak to działa, natomiast w NAS'ach - jestem początkujący.

Znalazłem Hynix'y na Alledrogo, z polecanych od @pigers:

https://allegro.pl/oferta/sk-hynix-pamiec-ram-4gb-do-apple-imac-2019-8951162904

65 zł za jedną kość, to dobra cena według Was (nowe, z demontażu)?

One mają CL19, Adata ma CL17. Różnica będzie odczuwalna, czy nie?

Mam możliwość kupić Crucial CT8G4SFRA266 za około 70 zł (nowa, po uwzględnieniu bonów na Amazon'ie), czy lepszym rozwiązaniem będą te Hynix'y?
 
Tak, kup dwie nowe jako parkę. Są dostępne takie dostawy.

Zaletą jest to, że pochodzą z jednej serii, a często są jeszcze testowane, by dobrać jak najbliższe parametry, timingi itp.

Rozważ także opcję zakupu pamięci o wyższej pojemności.

Mam na myśli to, że zamiast 2 x 4 GB możesz kupić 2 x 8 GB. Wiem, że na stronie QNAP może nie być informacji o pełnej kompatybilności, ale z wiadomości z kilku forów widzę, że często to działa bez żadnych problemów. Trochę żałuję sam, że tego nie zrobiłem.

Jak kupisz online, a nie zadziała, to zawsze masz 10 dni na odesłanie, więc ryzyka nie ma, a możesz zyskać na wydajności serwera.

S.
 
Tak, kup dwie nowe jako parkę. Są dostępne takie dostawy.

Zaletą jest to, że pochodzą z jednej serii, a często są jeszcze testowane, by dobrać jak najbliższe parametry, timingi itp.

Rozważ także opcję zakupu pamięci o wyższej pojemności.

Mam na myśli to, że zamiast 2 x 4 GB możesz kupić 2 x 8 GB. Wiem, że na stronie QNAP może nie być informacji o pełnej kompatybilności, ale z wiadomości z kilku forów widzę, że często to działa bez żadnych problemów. Trochę żałuję sam, że tego nie zrobiłem.

Jak kupisz online, a nie zadziała, to zawsze masz 10 dni na odesłanie, więc ryzyka nie ma, a możesz zyskać na wydajności serwera.

S.

Masz na myśli jakieś konkretne pamięci (te 2x8)? Czy koniecznie, któreś z tych, podanych przez @pigers?

Wystarczy, że poszukam o taktowaniach fabrycznych, tj. 2400MHz i napięciu 1.2V?
 
Nie zgłębiałem dokładnie twojego modelu serwera, ale z racji doświadczenia zawodowego wiem, że warto dopłacić kilka € za dobre kości.

I mam na myśli to, że są szybsze zegary (to jest informacja, że kości pamięci były selekcjonowane), uznany producent i jak pisałem wcześniej, parka w jednym opakowaniu.

ai.imgur.com_1TfAAnP.png


Nie wiem, czy akurat te są poprawne do twojego serwera, ale wrzucam jako przykład.

S.
 
Nie zgłębiałem dokładnie twojego modelu serwera, ale z racji doświadczenia zawodowego wiem, że warto dopłacić kilka € za dobre kości.

I mam na myśli to, że są szybsze zegary (to jest informacja, że kości pamięci były selekcjonowane), uznany producent i jak pisałem wcześniej, parka w jednym opakowaniu.

36395.png


Nie wiem, czy akurat te są poprawne do twojego serwera, ale wrzucam jako przykład.

S.

Dzięki, zgłębię temat.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. przetestowane pamięci ddr4
  2. qnap ts-251d max ram
  3. ts-251d