Paweł Tołoczko: Moja sieć domowa 01.2014

- zastanawiam się nad położeniem 2 nitki ethernetowej pomiedzy TS-870 - HDMI -> skrętka -> HDMI w TV (ktoś miał z tym doczynienia? (około 17m kabla)

Czy dobrze zrozumiałem kabel HDMI chcesz zastapić skrętką ? Nie wiem czy to jest możliwe, swoją drogą 17 m kabla HDMI będzie drogie.
 
sa takie wynalazki jak:

- aktywny transmiter (do 30-50m) (jeden przewod skretki)
z1.JPG


oraz

pasywny - do 30m - jedna skretka niesie sygnal, druga zasilanie.

z2.JPG


jest jeszcze opcja poprzez swiatlowod

z3.JPG

tutaj tez bede mial problem przewiercenia sie przez 2 nosne sciany (gipsonowokartonowe to nie problem :) )

oraz:

z4.JPG

przy ostatnim trzeba by jeszcze swiatlowod kupic ... do zarobienia albo zarobiony - zarobiony - musialbym mega dziure wywiercic w scianei nosnej,
do zarobienia .... hmmm dzie kupic koncowki i zarabiarke, bo spawarka .... jeszcze nie jestem na tym etapie ;p

opcji przez koncentryk - testow nigdzie nie widzialem:

z5.JPG


jakies propozycje?

Jedyne co znalazłem to: Test repeatera HDMI do 50 m firmy Digitus, nr produktu: 943260
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Mówiąc szczerze: z tego całego wybrałbym Digitusa - sprawdzona marka, może wydawać się droższa od konkurencji, ale jest warta swojej ceny! Ile razy sprzedałem klientowi produkt tej firmy nigdy nie musiałem go reklamować bądź rekonfigurować bo coś się z urządzeniem stało.

Światłowód fajna rzecz ale nie do domu, a skrętka kosztuje grosze, wtyki to nawet nie warto wspominać, a zaciskarka kosztuje 20 zł ? Zawsze możesz poprawić skrętkę, ale nie zrobisz tego z światłowodem.

Koncentryk ? Jestem przekonany że to powoli umiera, chociaż spece od CCTV niezgodzą się ze mną.

Adapter pasywny - odradzam, bo nigdy nie wiesz kiedy się zepsuje.

Jak już zgłębiasz temat to sprawdź czy adapter jest full passthrough - żeby nie było tak że audio nie masz.
 
Mówiąc szczerze: z tego całego wybrałbym Digitusa - sprawdzona marka, może wydawać się droższa od konkurencji, ale jest warta swojej ceny! Ile razy sprzedałem klientowi produkt tej firmy nigdy nie musiałem go reklamować bądź rekonfigurować bo coś się z urządzeniem stało.
Nie słyszałem o tej firmie, ale skoro sprawdzona to już wiem co potrzebuję zakupić :), skrętki mam z 200m ale cat 5, musze 6a zakupić, zaciskarka + koncowki leżą w szufladzie - więc to nie problem.
Do pasywnego też byłem nastawiony sceptycznie poza tym to Chińczyk, koncentrk - tak jak wspomniałeś - kto tego używa :> ?

Jak już zgłębiasz temat to sprawdź czy adapter jest full passthrough - żeby nie było tak że audio nie masz.
Zrobi się :)
 
Paweł Tołoczko zamieścił nową galerię zdjęć:

Paweł Tołoczko: Moja sieć domowa 01.2014

Sieć poki co czeka mała modernizacja:
- musze wymienić kabel pomiedzy switch'ami - jest teraz 100Mbit/s docelowo 1Gb/s (pozostale czesci sa w gigabice) [jakos nie mam czasu tego zamówić]
- switch'e zostana zamienione miejscami - by móc podlaczyc drógiego NAS'a (docelowo TS-870), a obecny ReadyNas Duo stanie sie backupem (1 moze 2 udziałów
- zastanawiam się nad położeniem 2 nitki ethernetowej pomiedzy TS-870 - HDMI -> skrętka -> HDMI w TV (ktoś miał z tym doczynienia? (około 17m kabla)
- niestety mieszkanie ma kształt wagonu kolejowego :p - więc antena jest pośrodku mieszkania bo modem/router ADSL2+ może być jedynie w krańcowych pomieszczeniach a potrzebuję dobrego krycia Wi-Fi.
- zapomnialem TV też ma WiFi poza kablem
- net teoretycznie up to 24Mbit/s, ale praktycznie jest to 10 (super miedz i 2.9km do centralki)
- poza tym jeszcze czasem pojawia sie dodatkowych pare urzadzen WiFi jak odwiedza nas rodzina badz cos tam na boku naprawiam.

Czytaj więcej na temat wystawy zdjęć...
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus