Pomoc Pełna kopia Qnapa a'la S HA

kolinek77

Entry Technician
Q Associate
29 Kwiecień 2015
71
20
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam,

Posiadam Qnapa TS-459U+ (3x3TB RAID5+1x3TB RAID0, QTS 4.1.1 20141101) oraz nowy TVS-871U-RP(8*4TB RAID5, QTS 4.2.0 20151118).
Nowy chcę przeznaczyć głownie na backupy zarówno serwera Windowsowego oraz danych z 459U+.
W związku z tym mam kilka pytań:

1. Jak optymalnie backupować 459 na 871? Mam włączony serwer RSYNC na obu i mam problem z autoryzacją.
Na obu próbuję skonfigurować NAS to NAS w Menadżerze kopii ale krzyczy, że hasło jest nieprawidłowe.
Na pewno jest dobre bo wybranie opcji RTRR działa poprawnie ale nie chcę tworzyć 190 par folderów.
Chcę osiągnąć taki status aby w przypadku awarii jednego przekieruję porty i drugi przejmie jego rolę na czas naprawy (coś jak HA) łącznie z userami.
Pewnie zostanie mi napisanie skryptu dla rsynca. Na razie studiuję skrypt Left-To-Right Backup for QNAP by Silas Mariusz :)

2. Na 871 postawiłem Qcenter i dodaję oba Qnapy i 459 nie chce się dodać. Widzi Qnapa w sieci, instaluje agenta i pojawia się
czerwona ikona statusu: nie udało się dodać serwera. Próbowałem również ręcznie skonfigurować Qcenter agenta ale nie mogę znaleźć co to jest "Kod rejestracyjny".
Wpisywałem serial Qnapa ale niestety nie działa.
Próbowałem w drugą stronę aby 459 miał Qcenter i dokładnie jest to samo :(. Może to wina softu ale niby Qcenter działa od 4.1.x.
Zanim zrobię upgrade softu chcę zrobić backup stąd wcześniejsze pytanie.

3. Czy istnieje możliwość ustawienia Qsynca dla userów domenowych?. Mam kilkanaście kont i chciałbym aby się synchronizowali poprzez Qsync.
Netback replikator opdada bo mnie już kilka razy zawiódł.

To na razie wszystko co mnie gryzie w związku z Qnapem :).

O prywatnym TS-451 nie będę pisał bo to temat na inną bajkę na razie bez happy endu :( :)
 
Pewnie zostanie mi napisanie skryptu dla rsynca
najszybciej , najskuteczniej - niekoniecznie najprościej ;)

Może to wina softu ale niby Qcenter działa od 4.1.x.
Zanim zrobię upgrade softu chcę zrobić backup stąd wcześniejsze pytanie.
Zostałbym przy 4.1 - zwłaszcza na produkcji.

Czy istnieje możliwość ustawienia Qsynca dla userów domenowych?
Ciekawa koncepcja, powiem szczerze nawet na to nie wpadłem - moja rada, popracuj z QSync z tydzień i sam się przekonasz. Wole Syncovery - można poszukać można w zasobach forum.
 
Pewnie zostanie mi napisanie skryptu dla rsynca
najszybciej , najskuteczniej - niekoniecznie najprościej ;)
W 4.2 jest Backup Versioning "Beta" ale na moim 4.2 ta zakładka w zadaniu RTRR jest wyszarzona więc na pewno zostaje już tylko skrypt. Chyba że "cudownie" zadziała poniższa opcja :).

Może to wina softu ale niby Qcenter działa od 4.1.x.
Zanim zrobię upgrade softu chcę zrobić backup stąd wcześniejsze pytanie.
Zostałbym przy 4.1 - zwłaszcza na produkcji.
Korzystam już od jakiegoś czasu na innych Qnapach z 4.2 i nie jest źle. Kolejny powód który mnie przekonuje do 4.2 jest Snapshot Replica.
Nie wiem tylko czy to wymaga na nowym Qnapie utworzenie poola właśnie na Snapshoty??

Czy istnieje możliwość ustawienia Qsynca dla userów domenowych?
Ciekawa koncepcja, powiem szczerze nawet na to nie wpadłem - moja rada, popracuj z QSync z tydzień i sam się przekonasz. Wole Syncovery - można poszukać można w zasobach forum.
Dzięki za podpowiedź. Zobaczę jak to się sprawuje ale raczej nie dam rady na razie kupić 30 licencji. Głównym moim zamierzeniem jest aby jeden wybrany folder z komputera użytkownika się synchronizował z Qnapem. Niezależnie od tego czy jest w lokalnej sieci czy na zewnątrz stąd zainteresowanie Qsynciem i MyQloudem.
 
kolinek77 jeśli chodzi o TS-459U+ orientujesz się jakie dyski max poj. możesz włożyć? Te 3TB co masz to max? Ja mam 3x2TB RAID5 co daje mi ok 3,6TB na dane...to już mało na obecne potrzeby. Ile mogę włożyć max do tego TS-459U+?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. netback