Pomoc pfSense dla Container Station

dexter

Systems Admin...
Q's Expert
7 Listopad 2012
217
30
28
Siedlce
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Na QNAP postawiłem pfSense przez który przechodzi ruch do maszyn wirtualnych zgodnie z poradnikiem @Silas Mariusz. Wszystko ładnie działa ale zacząłem się zastanawiać czy nie można w ten sam sposób filtrować ruchu dla Container Station? Od wczoraj próbuję coś wymyślić ale póki co jedyne co udało mi się wydumać to tylko opcja z pfSense na wejściu do QNAP.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2.1566
Model serwera: QNAP TS-453A
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Rozumiem, że pfSense masz jako VM na Qnapie, ale routing masz na innym urządzeniu?

W jaki sposób puszczasz ruch do maszyn wirtualnych przez pfSense? Inne maszyny mają routing ustawiony przez pfSense a na pfSense masz forwarding? W ten sam sposób chyba dałoby się ustawić routing z podsieci Container Station. Natomiast nie chcę się mądrzyć, bo sam z pfSense nie korzystam i nie wiem jak masz to zorganizowane.
 
Rozumiem, że pfSense masz jako VM na Qnapie, ale routing masz na innym urządzeniu?

Tak. Brałem to pod uwagę chociaż jeszcze nie próbowałem. Nie mniej jednak liczyłem że można spróbować wystawiać je na tym samym albo innym wirtualnym switchu jak dla VM ale póki co wychodzi na to że nie.

Edit: Działa. Sądziłem że ta standardowa podsieć 10.0.3.0/24 jest odseparowana ale się myliłem. Routing na routerze + pfsense załatwił temat.