Pomoc Photo Station i skanowanie multimediow w QTS 4.0.1

jokle

Nowy użytkownik
Noobie
28 Czerwiec 2013
3
1
3
44
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam,
mam 2 pytania:
1) jak wlączyc polskie znaki tutaj w edytorze forumowym?

2) czy ktoś spotkal się z takim oto problemem jaki ja mam:
nie dziala mi skanowanie multimediów - gdy wrzucam zdjęcia do folderu "Multimedia" i zaczynam skanowanie, nowe zdjęcia nie są wyświetlane w Photo Station. Próbowalem juz wszystkich trybów skanowania - w czasie rzeczywistym, ręczne, wg harmonogramu. Nowe zdjęcia pojawią się tylko jeśli uruchomię "Odbuduj indeksowanie biblioteki multimediów" - a to trwa i trwa i no chyba nie o tak to mam wyglądać.

Proszę o pomoc.
 
Hey :)

No więc...
1) jak wlączyc polskie znaki tutaj w edytorze forumowym?
Po aktualizacji forum do nowej wersji ze zmienionym edytorem rzeczywiście są problemy z pisaniem polskim liter. Dotyczy to ł oraz ż (które zamiast pisać ż z kropką to działa jak "Cofnij" - alt+z a powinno być ctrl+z.) - W weekend jak znajdę czas to dokopie się w miejsce gdzie są te skróty i może to naprawie ;p

2) czy ktoś spotkal się z takim oto problemem jaki ja mam:
nie dziala mi skanowanie multimediów - gdy wrzucam zdjęcia do folderu "Multimedia" i zaczynam skanowanie, nowe zdjęcia nie są wyświetlane w Photo Station. Próbowalem juz wszystkich trybów skanowania - w czasie rzeczywistym, ręczne, wg harmonogramu. Nowe zdjęcia pojawią się tylko jeśli uruchomię "Odbuduj indeksowanie biblioteki multimediów" - a to trwa i trwa i no chyba nie o tak to mam wyglądać.

Nalepie ustawić skanowanie w trybie rzeczywistym. Odpalić z aplikacji Optware, zalogować się na shell'a (ssh) za pomocą PuTTY i z poziomu konsoli uruchomić prostkę narzędzie - coś jak menadżer zadań, aby zobaczyć co tam się dzieje w procesach:
Bash:
ipkg update
ipkg upgrade
ipkg install htop
htop
I powoli wgrywać fotki w rożnych formatach.

:)
 
Zaktualizowałem do QTS 4.0.2 i oto co podaje htop:
aimages.tinypic.pl_i_00426_nabd9tbf5dtw.jpg


Po aktualizacji QTS nadal i przy włączonym skanowaniu w trybie bieżącym nadal nie jest skanowana biblioteka.