Pomoc Photo Station i skanowanie zdjęć QTS 4.02

ghoul

Nowy użytkownik
Noobie
15 Styczeń 2010
5
0
1
Wrocław
QNAP
TS-x39 Pro+
Ethernet
1 GbE
Witam

Od momentu wprowadzenia nowego QTS 4.0 borykam się z problemem skanowania zdjęć przez aplikację PhotoStation. Problem polega na tym iż tylko część zdjęć została przeskanowana. Te które robiłem lustrzanką Canon w ogóle są niewidoczne (nawet jak się wejdzie z poziomu PhotoStation do katalogu zawierającego te zdjęcia), chociaż widać je w FileStation. Zdjęcia przechowuję w katalogu Multimedia w podfolderze Zdjęcia w którym są kolejne podfoldery zawierające pliki: IMG_XXXX.jpg (zgrywane prosto z karty aparatu). Nie wiem czy to ma znaczenie ale objętość poszczególnych plików to 4-5MB.
Próbowałem na różne sposoby przeskanować bibliotekę multimediów czy odbudować indeksowanie ale bez żadnego efektu - dalej widać wszystkie zdjęcia z wyjątkiem wykonanych przeze mnie tym konkretnym aparatem (których jest oczywiście zdecydowanie najwięcej)

Proszę o pomoc
 
Czy jest to możliwe przez jakiś syf w metadanych?

Podobny efekt mam z wyświetlaniem miniaturek w folderze na desktopie, specjalnie mi to nie przeszkadza. Surowe foty z aparatu nie są pokazywane jako miniatura w ikonie, gdy je "przejadę" jakimś programem i ponownie zapiszę wyświetlanie miniaturek już działa.
Ulega zmianie wielkość pliku i metadane są nadpisywane/kasowane.
ps
też się zastanawiałem czy to nie zależy od rozmiaru pliku.
 
Hey

Podeślij któreś ze zdjęć.

Witam

Zgodnie z prośbą podsyłam plik ze zdjęciem który wgrywam do Qnapa

Dzięki
IMG_9315.JPG