Pomoc PhotoStation a QuMagie - rozpoznanie osób

Axles

Entry Technician
Q Associate
21 Sierpień 2020
35
4
8
39
QNAP
TS-x30
Ethernet
1 GbE
Cześć, jak to jest z zależnością tagów w QuMagie a Photo Station czy jedno korzysta z drugiego, bo tak to teoretycznie wygląda, ale praktycznie są różnice w osobach i ilościach znalezionych twarzy danej osoby.
Przykładowo:
ai.imgur.com_hlfqKcX.png


a tu QM:
ai.imgur.com_pB6xP5i.png


Mojego syna, Cinek który jest na kilku tysiącach zdjęć zwyczajnie nie ma w QM. Usunąłem go w PS i dodałem w QM i chwilę był, później znów zniknął.
Aniela babcia w QM 122 zdjęcia, w PS 62...
A to się dzieje w chwili dodania w QM nowej osoby - wyskakuje na iluś pozycjach zdjęcie innej osoby i Cinek.

Tak w ogóle, czy można wyeksportować te moje tagowania, którym poświecę spokojnie kilka godzin (~65 tys zdjęć) bo ten zapis z ustawień programów PS i QM nie jest dla mnie jednoznaczny i całe to wszystko szlag trafi w razie awarii i niepotrzebnie tracę na to czas?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1400 Build 20200817
Model serwera: QNAP TS-230
 
Jestem nowym użytkownikiem (dopiero od kilku dni) i też mnie to interesuje. Miałem nadzieję, że obie aplikacje pokazują to samo - przyjrzę się, czy u mnie też występuje ten problem.
Wygooglowałem, że z eksportowaniem jest ciężko (można się tylko jakoś dostać do surowej bazy danych), no i owszem - co najmniej jednej osobie wszystko zginęło przy aktualizacji aplikacji. Nie przyglądałem się jeszcze, jak wygląda eksportowanie albumów.
 
Byłbym wdzięczny, bo odzew na forum praktycznie zerowy i albo nikt nie ma takiego problemu, albo nie używają tych aplikacji.
Następnym razem tylko S mniej komplikacji pod każdym względem.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. photos
  2. photo station